Lietuvos bankas
Rugsėjo 19
Rugsėjo 20
Vilnius Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Trakų g. 10

2024 m. rugsėjo 19–20 d. Vilniuje vyks kas dvejus metus vykstanti penktoji mokslinių tyrimų konferencija „Makroekonominis prisitaikymas po didelių pasaulinių šokų“.

Dėl pastarųjų įvykių, tokių kaip COVID-19 pandemija ir plataus masto Rusijos invazija į Ukrainą, šalys susidūrė su rimtais iššūkiais, įskaitant, be kita ko, tiekimo grandinės sutrikimus ir energijos išteklių tiekimo trikdžius. Tai savo ruožtu lėmė spartų infliacijos augimą, esminius tarptautinės prekybos pokyčius ir privertė tiek pinigų, tiek fiskalinę politiką reaguoti precedento neturinčiu mastu. Visa tai išjudino didžiulius prisitaikymo procesus namų ūkiuose, įmonėse ir turėjo įtakos ekonominės politikos sprendimams.

Siekdami pagilinti šių mechanizmų supratimą, Lietuvos bankas, Nacionalinis Lenkijos bankas ir Centrinių bankų tyrimų asociacijos (CEBRA) Tarptautinės prekybos ir makroekonomikos bei Infliacijos dinamikos ir jos veiksnių tyrimų grupės kartu organizuoja konferenciją, kurioje bus aptariamos tarptautinės ekonomikos, prekybos ekonomikos ir makroekonomikos aktualijos. 

Daugiau informacijos rasite čia

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-03-29