Lietuvos bankas
tekstas

Pasaulinė pinigų savaitė (angl. Global Money Week) vyks kovo 17-23 d. Šios iniciatyvos metu kviečiama atkreipti dėmesį į informacijos apie finansus patikimumą.

Pasaulinės pinigų savaitės tema – „Kiekvieną patarimą apgalvok – tvarkyti išmintingai savo pinigus išmok“ (angl. Think before you follow, wise money tomorrow).

Informacijos apie finansus šiandien apstu. Svarbu žinoti, kad ne viskas, ką skaitome ir ką girdime, yra tikra. O ir kai kurie žmonės, vadinamieji finfluenceriai*, gali patarti ne visada geriausiai. Be to, net ir dirbtinis intelektas į tuos pačius, bet skirtingai suformuotus klausimus gali pateikti vis kitokius atsakymus ar netgi klaidinančią informaciją.

Todėl labai svarbu mokėti atskirti, kuri informacija yra tikra, ir priimti tokius finansinius sprendimus, kurie tinka būtent jums. Nes tai, ką daro ar sako kiti, vienaip ar kitaip mus gali paveikti. Pavyzdžiui, jei visi draugai kažką perka, jūs irgi galite to norėti, net jei jums to visai nereikia.

Pasaulinė pinigų savaitė – tai puiki proga vaikams ir jaunimui suteikti galimybę įgyti žinių ir įgūdžių, kurie padės:

  • kritiškai vertinti gaunamą informaciją, patarimus apie finansus ir suprasti savo, o ne kitų primestus norus;
  • atsispirti impulsyviems pirkiniams;
  • apsaugoti savo pinigus nuo sukčių;
  • priimti savarankiškus finansinius sprendimus ir pasiekti savo finansinius tikslus;
  • atpažinti neobjektyvius finansinius patarimus.

Pasaulinę pinigų savaitę inicijuoja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO). Lietuvoje šios iniciatyvos veiklas koordinuoja Lietuvos bankas. 

* Finfluenceriai, arba finansų nuomonės formuotojai, – tai žmonės, kurie kalba ir moko įvairių su finansais susijusių dalykų (kaip investuoti, kaip valdyti biudžetą, kaip greitai uždirbti ir kt.).

[[#ex]]

Kaip dalyvauti?

Organizuokite įvairias veiklas ir renginius apie finansus, informacijos apie finansus patikimumą, finfluencerių į(ne)taką, taupymą, pinigus: diskusijas, viktorinas, konkursus, kūrybines dirbtuves, ekskursijas, atvirų durų dienas ar net filmų vakarą finansų tema. Svarbiausia, kad veiklos būtų įtraukios ir naudingos. 

Atsisiųskite diskusijos gaires, kurios padės organizuoti diskusiją pamokos, klasės valandėlės arba renginio metu. Diskusijos gaires rasite čia.  (774.7 KB download icon)

Užfiksuokite. Veiklų ir renginių metu fotografuokite ar filmuokite ir dalinkitės nuotraukomis mokyklos, įstaigos, institucijos ar asmeninėse socialinių tinklų paskyrose.

Pažymėkite Lietuvos banko paskyrą feisbuke – @Lietuvosbankas, instagrame – @lietuvos.bankas ir naudokite saitažodžius #PinigųSavaitė, #LietuvosBankas, #GlobalMoneyWeek2025, #GMW2025.

Kodėl verta dalyvauti? Tai puiki proga praplėsti savo žinias apie finansus ir puikiai praleisti laiką. Tai galimybė sužinoti, kaip atskirti patikimą informaciją nuo melagingos, kaip išmintingai elgtis su pinigais. O gal tai įkvėps jus, draugus ar šeimos narius pradėti taupyti ar atsakingiau vertinti savo išlaidas, labiau domėtis finansais.


Kas gali dalyvauti?

Mokyklos, darželiai, progimnazijos, gimnazijos, kolegijos, universitetai, profesinio mokymo įstaigos, mokymo centrai, valstybės institucijos, asociacijos, finansinės institucijos, bibliotekos, nevyriausybinės organizacijos  ir visi, kurie rūpi vaikų ir jaunimo finansinis raštingumas.

Turite klausimų? Dalyvausite? Parašykite apie planuojamas veiklas el. paštu tl.bl@crf.


Pasaulinės pinigų savaitės vizualai

Atsiųskite Pasaulinės pinigų savaitės vizualus:


Pasaulinės pinigų savaitės dalyviai

Nr.

Organizatorius

Data Renginys, veikla

Valstybinės institucijos, asociacijos, nevyriausybinės organizacijos, kt.

1. 

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija           

2025 03 17–23                   

Lietuvos švietimo įstaigų įtraukimas Pasaulinę pinigų savaitę 2025.

2. Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė 2025 03 17–23 Testas mokyklinio amžiaus vaikams apie tai, kaip Valstybės kontrolė stiprina atsakingą finansų valdymą, galimybė gauti Valstybės kontrolės žinovo diplomą.
3.

Lietuvos bankų asociacija 
Lithuanian Junior Achievement  

2025 03       Europos pinigų viktorina 2025 | Nacionalinis etapas.
4. Lietuvos bankų asociacija  2025 03 

Lietuvos finansinio raštingumo indekso viešas pristatymas.

5. Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacija  2025 03 17–23  Informacija socialiniuose tinkluose apie finansinį raštingumą.
6. Nacionalinis plėtros bankas ILTE  2025 03 17–23 

Jaunuoliai iki 18 m. amžiaus kviečiami pasitikrinti žinias apie finansus – išspręsti 10 klausimų apie asmeninius pinigus, taupymą ir investavimą testą ir laimėti ILTE dovanų rinkinį.

7. VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ 2025 03 17–23   Informacija apie išmintingą finansų tvarkymą, konkursas socialiniuose tinkluose.
8. VšĮ „Lietuvos laisvosios rinkos institutas“ 2025 03 17–23 

Kampanija socialiniuose tinkluose pinigų tema, akimirkos iš 2024 m. vykusios Ekonomikos viktorinos, kvietimas debatuoti apie kainas. 

9.

Všį „Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras“

2025 03 18    
  • Paskaita moksleiviams apie centro veiklą, tikros istorijos apie finansinius nusikaltimus, dažniausiai pasitaikančios sukčiavimo schemos, kaip jaunimą įtraukia pinigų mulai, kaip apgaulėms naudojamas dirbtinis intelektas. 
  • Viktorina moksleiviams ir diskusijos, prizai.
10. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) 2025 03 17–23  

Komunikacija socialiniuose tinkluose: vaizdo klipas iš „Mokesčiai kuria“ paskyros jaunimui, VMI ekspertų įžvalgos.

 

11. Žaliųjų finansų institutas (UAB ILTE) 2025 03 17–23   Informacija socialiniuose tinkluose apie žaliąsias investicijas ir patarimai norintiems investuoti tvariai.

Finansų rinkos dalyviai

1. Luminor Bank AS Lietuvos skyrius 2025 03 Finansinio raštingumo pamokos mokyklose. Jų metu banko darbuotojai pasakos apie biudžeto planavimą, taupymą, investavimą, palies ir sukčiavimo temą. Finansinio raštingumo pamokos vyks iki mokslo metų pabaigos. 
2. AB SEB bankas 2025 03
  • Edukacinės veiklos įmonėse, darbuotojams, pradinių klasių mokiniams, kurie atvyks į banką.
  • Tarptautinė paskaita SEB ambasadorių programos dalyviams ir jų mokykloms apie atsakingą ir kritiniu mąstymu paremtą požiūrį į investavimą, ypatingai kripto pasaulyje. Paskaitą skaitys SEB kolega iš Estijos. Dalyvaus Lietuvos, Latvijos ir Estijos mokiniai.
3. „Swedbank“ AB 2025 03
  •  Finansinio raštingumo edukacijos 1-12 moksleivių klasėms „Swedbank“ Finansų laboratorijose Vilniuje, Klaipėdoje bei nuotoliu. Registracija www.finansulaboratorija.lt
  • „Swedbank“ paruošti nemokami edukaciniai leidiniai įvairaus amžiaus grupėms:
    • „Dilema – ne problema“ – jauniems suaugusiems, norintiems išvengti finansinių klaidų žengiant į suaugusiųjų pasaulį.
    • „Pradėk dabar: finansinis gidas paaugliams“ – sėkmingų žmonių istorijos ir patarimai jauniems finansų keliautojams.
    • „Pinigai ir kiti Gilučių šeimos reikalai“ knyga ir užduočių knyga – smagios istorijos vaikams apie pinigus ir praktinės užduotys padedančios įtvirtinti žinias.
    • Norite sužinoti daugiau? Skaitykite mūsų leidinius ir pasiruoškite finansiškai stipriai ateičiai! https://blog.swedbank.lt/svietimas/edukaciniai-leidiniai
  • Naujausių Finansinės sveikatos tyrimo duomenų pristatymas ir kvietimas visuomenei įsivertinti savo finansinę sveikatą www.finansinesveikata.lt
4. UAB Urbo bankas 2025 03 17    

Seminaras-diskusija su Vilniaus kolegijos bankininkystės II kurso studentais tema „Bankininkystė iš arčiau: šiuolaikiniai sukčiavimo būdai ir jų prevencija“. Programa:

  • 10:00–10:30 val.  Pinigų samprata šiuolaikinėje bankininkystėje, Dr. Šarūnas Kraujalis, Mokėjimų departamento direktorius.
  • 10:30–11:00 val.  Šiuolaikiniai sukčiavimo būdai ir jų prevencija, Petras Gotautas, Pinigų plovimo ir sukčiavimo departamento direktorius.
  • 11:00–11:30 val. Diskusija apie sukčiavimo prevencijos priemones su URBO banko Pinigų plovimo ir sukčiavimo prevencijos departamento ekspertais.
  • 11:30–12:00 val. Ekskursija po banką, vizitas į Vilniaus klientų aptarnavimo centrą, susipažinimas su kasdieninės bankininkystės paslaugomis ir klientų aptarnavimo specifika.
5. AB „Citadelė“ bankas 2025 03 17–23   

„Citadele“ banko darbuotojų vedamos finansinio raštingumo pamokos:

  • Romuvos progimnazijos 7 klasės mokiniams bei Tuskulėnų gimnazijos mokiniams.
  • Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviams.
  • Juliaus Janonio, Stasio Šalkauskio ir Leiporių gimnazijų 10-12 klasės mokiniams. Organizuoja VŠĮ „Žmogiškųjų išteklių centras“.
  • Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniams.
  • Vilniaus Santaros gimnazijos moksleiviams.


Specialus turinio projektas naujienų portale 15min.lt – trys finansinio raštingumo testai:

Specialūs pranešimai žiniasklaidoje finansinio raštingumo temomis bei informacija banko socialiniuose tinkluose.

6.

Joniškio kredito unija

2025 03 19 Susitikimas su Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro vaikais. 
7. Kredito unija „Magnus“ 2025 03 17–23      Atvirų durų dienos biure, skirtos 6–8 klasių mokiniams: supažindinimas su kredito unijų veikla, indėliais, taupymu; patarimai, kaip išmintingai tvarkyti savo pinigus. Vyks viktorina, laimėtojai bus apdovanoti.  
8. LKU kredito unijų grupė 2025 03 17–23   
9. AB Nasdaq Vilnius 2025 03 17–23 
  • Paskaita „Prekyba vertybiniai popieriais ir prekybos manipuliavimo prevencija“ Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokyklos studentams.
  • Paskaita „Baltijos kapitalo rinka“ Vilniaus kolegijos, VU  Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto ir VU Fizikos fakulteto studentams.
10. UAB „Synergy finance“ 2025 03 23 Tinklalaidė (podcastas) apie finfluencerius.

Universitetai, kolegijos

1. Kauno technologijos universitetas, Ekonomikos ir vadybos fakultetas 2025 03 20       
  • Diskusija su studentais „Kaip apsisaugoti nuo sukčių?“.
  • Lietuvos banko sukurto stalo žaidimo „Sukčių voratinklis“ edukacija.
2.

Vilniaus universiteto (VU) Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas

2025 03 21

Diskusija apie informacijos patikimumą „Asmeninių finansų“ dalyko paskaitoje su ILTE Žaliųjų finansų instituto analitike Ingrida Lašinskiene ir UAB „Synergy finance“ fondų valdytoju Dr. Luku Macijausku.

3.

VU Šiaulių akademijos Ekonomikos studijos 

2025 03 19 Žaidimas „Banko apiplėšimas“ kartu su Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos I klasės gimnazistais, kuriame narpliojo banko apiplėšimą ir kalbėjo apie finansinį sukčiavimą! 
4. Vilnius Tech 2025 03 21

Finansų inžinerijos katedros docentės dr. Irenos Danilevičienės vedamas žaidimas mokiniams asmeninių finansų tema „Finansinių riešutėlių gliaudymas“.

 5.

Vytauto Didžiojo universitetas, Ekonomikos ir vadybos fakultetas
Lietuvos banko Pinigų muziejus

2025 03 19 Protmūšis apie pinigus, finansus.
6. Vytauto Didžiojo universitetas, Investuotojų klubas 2025 03 19 Lietuvos aukštųjų mokyklų Investuotojų klubų konferencija
7. Kauno kolegija, Tauragės skyrius

2025 03 17–23 

Inovatyvus pabėgimo kambarys „Išmanieji finansų herojai 2025“
8. Kauno kolegija, Verslo fakultetas 2025 03 18

Finansų studijų prgramos studentų dalyvavimas Kauno Finansininkų klubo seminare „Finansų vadovų kelionė nuo Excel iki pažangiausių analitikos sprendimų su dirbtiniu intelektu“. 

Pranešėjai: Milda Drobavičienė, verslo konsultantė, Vytautas Siaurusaitis, UAB „Day Q Analytics“ vadovas. 

Seminaro programa:

  • Naujausios analitikos tendencijos ir dirbtinio intelekto taikymas finansų srityje.
  • Praktinė demonstracija su realiais Lietuvos verslo pavyzdžiais ir atvirais duomenimis.
9. Klaipėdos valstybinė kolegija 2025 03 18

Viktorina moksleiviams „Finansų pasaulyje“. Renginys vyks Klaipėdos valstybinės kolegijos Verslo fakultete (Jaunystės g. 1).

10. Vilniaus verslo kolegija 2025 03 19

Renginys „Praturtink savo finansinį IQ“, atviras visiems, besidomintiems finansais.

11. Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centras (VESK) 2025 03 17–23
  • Pažintis su skirtingomis nuostatomis apie pinigus, mokymasis atpažinti sukčiavimo atvejus, investavimo žinių gilinimas.
  • Tarptautinės laimės dienos proga kartu su Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto dėstytoju dr. Viktor Kozlovskij aptarti asmeninių finansų valdymo principai ir diskusija, kiek pinigų reikia, kad žmogus jaustųsi laimingas.
  • Filmas bei edukaciniai leidiniai apie finansų valdymą.

Iniciatyvos, įdomios veiklos ir finansinio raštingumo puoselėjimas – verslumo mokytojos Ramutės.

Mokyklos, mokymo centrai, užimtumo centrai

1.  Elektrėnų pradinė mokykla 2025 03 17–21 

Pagal knygos „Pinigai ir kiti Gilučių šeimos reikalai“ skyrių „Apsipirkimo diena“ parengta pamoka, kurioje su trečiokais buvo aptarta finansų, pirkinių planavimo prasmė bei būtinybė.

2. Jonavos Panerio pradinė mokykla 2025 03 17–21 

Veiklos 2c, 3a, 3b, 4a ir 4b mokiniams:

  • Pamoka „Pinigų kelionė laiku“.
  • Diskusija „Išmintingai tvarkau savo pinigus“.
  • Edukacinė veikla „Poreikiai ir galimybės. Aš uždirbau“.
  • Edukacinis žaidimas „Pinigai keliauja bendruomenėje“.
  • Piešinių konkursas „Taupau savo svajonei“.
3.

Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centras  

 

Piniginių ir senoviškų pinigų paroda, įvairiausių šalių pinigų apžiūra, pinigų atsiradimo istorija ir daug naudingos informacijos apie pinigus.

Renginį organizavo socialinė darbuotoja Sigita ir individualios priežiūros darbuotoja Aušra. Dalyvavo Joniškio kredito unijos vadovas Vytautas Radžvilas.

4. Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“  2025 03 17–23 
5. Kauno Martyno Mažvydo progimnazija 2025 03 17–23

1-8 klasių moksleiviams auklėjimo valandėlių metu:

  • Vyks diskusijos apie norus ir galimybes, apie taupymą ir perteklinį vartotojiškumą, apie moksleivių galimybes užsidirbti, kad  svajonės taptų realybe.  
  • Mokiniai pieš arba kurs komiksus „Kam/kaip aš taupau“, „Mano verslas“, „Įdomioji taupyklė“ ar kita pinigų tema. Bus organizuojama virtuali kūrybinių darbų paroda „Tvarkyti išmintingai savo pinigus išmok“. 
  • Vaikai kurs ir paskelbs taupymo taisykles.
  • Moksleiviai virtualiai lankysis Lietuvos banko Kauno rūmuose.
  • Dalyvauti Pasaulinėje pinigų savaitėje kviečiami ir mokinių tėvai.
6. Kauno r. Kačerginės mokykla-daugiafunkcis centras, 1 A klasė  2025 03 17–23 
  • Integruota matematikos - pasaulio pažinimo veikla „Pinigai seniau ir dabar. Pinigų istorija“. 
  • Apsipirkimo diena – ekskursija į parduotuvę „Bostonas“ Kačerginėje, tema „Norai ir galimybės. O gal galiu taupyti?“.
  • Viktorina su Kahoot „Finansai – kas tai?“.
  • Tėvelių edukacija-užsiėmimas „Ką žinau apie mokesčius“.
7. Kauno r. Mastaičių mokykla – daugiafunkcis centras   

Priešmokyklinio ugdymo grupės „Atradėjai“ vaikai mokėsi savarankiškai priimti finansinius sprendimus, stengėsi atsispirti impulsyviems pirkiniams. Sužinojo, kaip gali apsaugoti savo pinigus nuo sukčių ir mokėsi taupyti.

Užsiėmimą organizavo mokytoja Nerija, mokytojo padėjėja Daiva.

8. Klaipėdos Baltijos gimnazija

2025 03 17–23 

  • Ekonomikos pamokos apie pinigus II, III ir IV gimnazijos klasių moksleiviams.
  • Viktorina II gimnazijos klasei.
  • II gimnazijos klasės moksleivių susitikimas su SEB banko atstove.
  • Kūrybinė užduotis „Pinigų vertė“ I gimnazijos klasių moksleiviams gyvenimo įgūdžių pamokose.
9. Klaipėdos „Pajūrio“ progimnazija 2025 03 17–23

Veiklos 1a, 1b, 4b kl. mokiniams

  • Verslo žaidimas „Šeimos biudžetas“

Mokiniai mokysis planuoti šeimos pajamas ir išlaidas, supras taupymo svarbą ir išmoks priimti finansinius sprendimus. Žaidimo metu bus nagrinėjamos kasdienės situacijos, padedančios suvokti, kaip valdyti pinigus atsakingai.

  • Ekskursija į „Swedbank“

Vaikai susipažins su banko darbu, sužinos, kaip veikia bankomatai ir kodėl svarbu saugoti savo pinigus. Ekskursijos metu specialistai papasakos apie taupymo galimybes ir atsakys į vaikų klausimus apie finansus.

  • Žaidimas „Draugaukite su finansais“

Dalyviai atliks įvairias užduotis, susijusias su pinigų valdymu, taupymu ir atsakingu išlaidavimu. Per smagius iššūkius vaikai išmoks atpažinti skirtingas valiutas, supras, kaip veikia kainos ir kodėl svarbu planuoti pirkinius.

  • Viktorina „Pinigų istorija“ ir ekskursija į Klaipėdos Mažosios Lietuvos istorijos muziejų (ekspozicija „Pinigai“)

Mokiniai sužinos, kaip atsirado pinigai, kokios buvo pirmosios mokėjimo priemonės ir kaip keitėsi pinigai laikui bėgant. Viktorinos metu jie atsakys į įdomius klausimus apie pinigų raidą ir skirtingų šalių valiutas. Po viktorinos vaikai apsilankys Klaipėdos Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, kur apžiūrės ekspoziciją „Pinigai“. Jie susipažins su senoviniais pinigais, banknotais ir monetomis, sužinos, kaip keitėsi atsiskaitymo priemonės mūsų regione.

10. Paberžės „Verdenės“ gimnazija

2025 03 18 

Edukacija apie pinigus Lietuvos banko Pinigų muziejuje.
11.

Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazija (Vilnius)

2025 03 20 Apsilankymas „Swedbank“ Finansų laboratorijoje.
12. Palangos sanatorinė mokykla 2025 03 17–23    
  • „Kaip suprasti pinigų vertę?“ – skirta pradinių klasių mokiniams, siekiant supažindinti juos su pinigų svarba ir valdymu.
    Atsakingos mokytojos: Monika Bušmaitė-Umbrasienė, Alma Bluškienė, Anželika Toleikienė, Jolanda Malinauskienė.
     
  • „Kaip efektyviai valdyti asmeninius finansus?“ – skirta 1 ir 2 gimnazijos klasių mokiniams, mokant juos planuoti išlaidas ir taupyti ateičiai, kad būtų išvengta finansinių sunkumų.
    Atsakingos mokytojos: Erika Dirmeikė ir Aušra Kazakauskienė.
13.

Šiaulių Didždvario gimnazija

2025 03 17–23  Lietuvos banko testas apie mokėjimus negrynaisiais pinigais II, III klasės moksleiviams.
14. Šiaulių „Romuvos“ gimnazija  

Žaidimas „Banko apiplėšimas“ kartu su VU Šiaulių akademijos studentais. 

15. Šiaulių „Romuvos“ progimnazija  2025 03 17
  • Susitikimas su finansų rinkos dalyvių atstovais.
  • Viktorina.
16. Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija  2025 03 17–23 
  • Lietuvos banko parengtų testų apie finansinį raštingumą ir kt. sprendimas.
17. Šiaurės licėjus  2025 03 21
18. Tauragės „Šaltinio“ progimnazija 2025 03 17–23 
  • Straipsnių spaudoje ir internete apie finansus analizė.
  • Koliažo „Finansų šviesa ir šešėliai“ kūrimas.  
19. Trakų r. Aukštadvario gimnazija 2025 03 17–23 
  • Reklaminių lankstinukų, skrajučių ir kitos vaizdinės medžiagos kūrimas, taikant IT ir DI.
  • Klasės valandėlių, diskusijų, žaidimų, viktorinų organizavimas.
  • Integruotos matematikos ir ekonomikos pamokos.
  • Veiklos mokyklos muziejuje, kuriame sukaupta didelė pinigų ir vertybinių popierių, dokumentų kolekcija.
  • Lietuvos banko žaidimas „Sukčių voratinklis“.
20. Trakų r. Donato Malinausko pagrindinė mokykla  
  • Netradicinė klasės valandėlė „Ar stalo žaidimai gali pamokyti, kaip elgtis su pinigais?“. Moksleivis Mantas (6 kl.) Mantas pristatė, kaip žaidimas „Monopolis“ moko elgtis su pinigais, juos skaičiuoti, pristatė  „Monopolio“ istoriją.
  • Diskusija apie pinigus, kišenpinigius, būdus taupyti, kad vaikų svajonės taptų realybe.
21. Vilniaus Taikos progimnazija 2025 03 17–23 
  • Diskusijos apie finansinės informacijos patikimumą ir finfluencerius (tai žmonės, kurie kalba ir moko įvairių su finansais susijusių dalykų: kaip investuoti, kaip valdyti biudžetą, kaip greitai uždirbti ir kt.).
  • Valstybės kontrolės kurtas testas apie tai, kaip Valstybės kontrolė stiprina atsakingą finansų valdymą, žinių apie finansus, kaip mokame valdyti pinigus, pasitikrinimas.
22. Vilniaus r. Šumsko pagrindinė mokykla 2025 03 17–23 
  • Paskaita „Finflueneriai – kaip vertinti informaciją apie finansus?“.
  • Edukacija „Pinigų istorija“.
  • Dalyvaujamasis biudžetas.
23.

Kauno taikomosios dailės mokykla  

2025 03 17–23 

Ekonomikos ir verslumo pamoka ne tik apie pinigus, bet ir apie investavimą – filmo „Didžioji skola“, kuris pasakoja apie jaunuolį, kovojantį su didžiuliais finansiniais įsipareigojimais ir siekiantį išsilaisvinti iš skolų, analizė (analizuoja 12 kl. mokiniai).

24. Kauno technologijų mokymo centras  2025 03 17–23  Moksleivių ir ekonomikos bei verslumo mokytojų dalyvavimas pažintinėje ekskursijoje „Lietuvos banko rūmų paslaptys“ bei Pinigų muziejaus lankymas.
25. Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras 2025 03 18 

Paskaita mokiniams „Investavimo pradžiamokslis“ ir susitikimas su investutoju, mentoriumi Mindaugu Navicku.

26.

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialas 

2025 03 18  Susitikimas su finansų rinkos dalyviais, vyko dvi paskaitos apie taupymą ir investavimą, aktyvi refleksija ir diskusijos.
27.

VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla 

2025 03 17–23  Pinigų savaitės iššūkis – užduotys, skirtos praplėsti finansines žinias.
28. VšĮ Telšių regioninis profesinio mokymo centras 2025 03 17–23 
  • Paskaita „Kaip nepakliūti į sukčių voratinklį?“.
  • Finansinio raštingumo testas.
29.

Vilniaus statybininkų rengimo centras

2025 03 18 Finansinio raštingumo viktorina „Žinok ir laimėsi...“.
30. Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centras TECHIN 2025 03 21        

Konferencija–diskusija tema „Valdau asmeninius finansus, esu turtingas ir laimingas“.
Dalyvauja: Rokas Agintas, Šiaulių banko atstovas; Ignas Žilinskas, Edinburgo universiteto absolventas; Jolanta Paulauskienė, TECHIN mokytoja.

Bibliotekos, muziejai

1. Lietuvos banko Pinigų muziejus

Nuo 2025 03                              

Mokiniai pagal pateiktas pinigų užuominas turės išsiaiškinti, kurios šalies pinigai yra vaizduojami. Taip lavins ne tik geografines ir istorines žinias, bet ir komandinį bendradarbiavimą.

  • Protmūšis Vytauto Didžiojo universiteto, Ekonomikos ir vadybos fakulteto bendruomenei
2 Birštono viešoji biblioteka 2025 03 17–23
  • Stalo žaidimų „Sukčių voratinklis“ ir „Monopolis“  popietė, skirta jaunimui ir suaugusiems.
  • Kūrybinis užsiėmimas „Pinigų medis“, skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams.
  • Žinių pasitikrinimo testai „Kokios šalies tai pinigėlis?“
3. Elekrėnų savivaldybės bibliotekos  2025 03 17–23
  • Pažintinė edukacija „Pinigai ir kiti Gilučių šeimos reikalai“ (Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka)
  • Spaudinių paroda „Svajonėms reikia taupyti“ (Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka)
  • V. Poviliūno paskaita „Nuo monetų lobio iki lito ir euro“ (Vievio m. Lazdynų Pelėdos biblioteka)
  • Paroda „Kaip keitėsi pinigai Lietuvoje“ (Elektrėnų SVB Beižionių biblioteka)
  • Popietė vaikams „Finansinis raštingumas: virtualus turas po Lietuvos banko rūmus Kaune. Kaip užsidirbti ir taupyti, kad svajonė taptų realybe” (Elektrėnų SVB Gilučių biblioteka)
  • Edukacinė popietė vaikams „Taupau savo svajonei“ (Elektrėnų SVB Kazokiškių biblioteka)
  • Edukacinė popietė dienos centro vaikams „Pinigai ir kiti Gilučių šeimos reikalai“ (Elektrėnų SVB Kietaviškių biblioteka)
  • Viktorina (Kahoot) „Ką žinau apie pinigus“ (Elektrėnų SVB Lazdėnų biblioteka)
  • Edukacinė popietė vaikams „Mano pinigai” (Elektrėnų SVB Pakalniškių biblioteka)
  • Edukacinis renginys vaikams „Perku ir galvoju, sutaupau ir svajoju“ (Elektrėnų SVB Pastrėvio biblioteka)
  • Paroda „Dilema – ne problema“ (Elektrėnų SVB Pylimų biblioteka)
  • Paroda „Pinigų istorija Lietuvoje“ (Elektrėnų SVB Žebertonių biblioteka)
4. Jonavos rajono savivaldybės Šveicarijos biblioteka 2025 03 17–23
  • Protmūšis apie pinigus.
  • Įdomūs faktai apie pinigų istoriją, „finfluencerius“, finansinį raštingumą.
5. Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka  2025 03 20 
6. Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Dainavos padalinys


2025 03 18–19           

Edukacija priešmokyklinukams ir pradinukams „Taupyk ir pildyk svajones“.
Edukacijos tikslas – skatinti atsakingą vaikų požiūrį į pinigus ir taupymą. Jos metu vaikai aptars apie pinigus pasakojančias knygų ištraukas, kalbėsis apie išlaidas ir taupymo būdus, pasigamins po taupyklę.
7. Kauno technologijos universiteto biblioteka 2025 03 17–23

Raginimas žaisti stalo žaidimą „Sukčių voratinklis“, kuriame pateikiamos skirtingos sukčiavimo istorijos, kuriose yra užkoduotas atsparumo sukčiavimui įgūdžių lavinimas.

8. Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Geležių biblioteka 2025 03 17–23 Kūrybinės dirbtuvėlės – taupyklių gaminimas.
9.

Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka

2025 03 17 Stalo žaidimo popietė „Sukčių voratinklis“

Darželiai

1. Šiaulių lopšelis-darželis „Sigutė“, priešmokyklinio ugdymo „Žiogelio“ grupė 2025 03 17–23
  • Projektas „Barška saujoj pinigai, suskaičiuot juos privalai“.
  • Banknotų ir monetų tyrinėjimas.
  • STEAM veiklos „Plūduriuojantis pinigas“, „Monetų valykla“.
  • Apsilankymas centų kambaryje Šiaulių akademijoje.
  • Vaidmenų žaidimai „Bankas“, „Parduotuvė“.
2. Šiaulių lopšelis-darželis „Voveraitė“, „Pelėdžiukų“ grupė 2025 03 17–23

4–5 metų amžiaus ugdytiniams:

  • Žais vaidmeninius žaidimus „Pelėdžiukų“ parduotuvė, Kavinė „Pelėdžiukai“.
  • Daugiau sužinos apie pinigus, juos apžiūrės, atliks Steam veiklą su monetomis, gamins piniginę. 

Mokytoja Reda Kučinskienė, mokinio padėjėja Daiva Sidorenkienė, mokytojos padėjėja Kristina Krasauskienė. 

3. Ukmergės lopšelis-darželis „Saulutė“ 2025 03 17–23 Priešmokyklinukai grupėje įrengs sveiko maisto parduotuvę – ruoš parduotuvės aplinką, prekes, kalbės pirkimo ir taupymo temomis.
4. Vilniaus lopšelis-darželis „Pipiras“ 2025 03 17–23

Veikla su vaikais: prekybos ir paslaugų centras „Pipiro pinigėliai“. Vaikai tampa mažaisiais verslininkais: siūlo paslaugas (kirpėjo, gydytojo ir kt.) ir prekes (desertai, vaisiai, daržovės ir kt.).

Ugdomųjų veiklų temos: pinigai, jų atsiradimas; profesijos, poreikis ir norai; taupymas.

Kitos organizacijos

1. Inspira Life 2025 03 26

Asmeninių finansų valdymo atviros dirbtuvės (online).

2. Finansų gidė (Mokymai ir konsultacijos moterims apie asmeninius finansus) 2025 03 17–23 Turinys socialiniuose tinkluose apie taupymo svarbą, patarimai ir rekomendacijos.
3.  Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyrius  2025 03 17–23

Senjorams ir neįgaliesiems:


Vaikų dienos centre „Užuovėja“:

  • Stalo žaidimai vaikų finansiniam raštingumui didinti.
  • Žaidimas „Parduotuvė“.
4. VšĮ Valakupių reabilitacijos centras 2025 03 17–23
  • Edukacinis užsiėmimas apie telefoninius sukčius, po kurio vyks diskusija, aktualių klausimų aptarimas (biudžeto planavimas, būtinosios išlaidos ir kaip nepakliūti į impulsyvių pirkinių spąstus).
  • „Pinigų medžio“ – ne šiaip dekoracijos, o tikro finansinės išminties žemėlapio kūrimas.
  • Edukaciniai filmukai apie euro banknotus ir monetas.

[[#ex]]

Paskutinė atnaujinimo data: 2025-02-03