Lietuvos bankas
2016-07-19
11

Tęsdamas pradėtą viešą konsultaciją su visuomene dėl Nacionalinės mokėjimų strategijos projekto, kuriame numatoma plataus užmojo mokėjimų rinkos plėtra, Lietuvos bankas tą dokumentą šiandien pristatys Vilniuje Mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigų asociacijos nariams.

„Tik sutelkę visų suinteresuotų visuomenės grupių pastangas galime sparčiai žengti į priekį mokėjimų srityje ir šalyje greičiau įdiegti naujus, patogius, gyventojams naudingus ir verslui plėtoti palankius mokėjimo būdus, kurie jau plinta Europoje. To siekdami esame numatę, kaip per artimiausius ketverius metus Lietuvoje galėtų tapti prieinami ir būti plačiai naudojami nauji bekontakčiai, momentiniai ir glaudžiai į verslo modelius integruoti mokėjimų būdai“,– sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Tikimasi, kad, įdiegus strategijoje siūlomas priemones, Lietuvos gyventojai bus skatinami atsiskaityti elektroninėmis priemonėmis, o elektroninių mokėjimo operacijų skaičius, tenkantis vienam gyventojui, padidės daugiau kaip du kartus – nuo 145 operacijų (2015 m.) iki 300 operacijų (2020 m.). Valstybėms, pasiekusioms ar viršijusioms 300 operacijų ribą, būdingos tam tikros mokėjimų rinkos savybės, jas siekiama įdiegti ir Lietuvoje. Tai bendrųjų mokėjimo paslaugų plėtojimas, dėmesys nacionalinės rinkos poreikiams, inovacijų įgyvendinimas reikiamu metu, konkurencinga paslaugų kainodarą, paslaugų naudotojų įtraukimas į paslaugų plėtrą ir kt.

Strategijos projektą Lietuvos bankas paskelbė 2016 m. birželio 28 d. Dabar su mokėjimo paslaugų teikėjais ir kitais partneriais pradedamas tiesioginis dialogas.

O 2016 m. rugsėjo 15 d. Lietuvos banke bus surengta vieša diskusija dėl Nacionalinės mokėjimų strategijos tikslo, krypčių ir priemonių. Išsamesnė informacija apie renginį bus pateikta Lietuvos banko interneto svetainėje www.lb.lt.

Pasibaigus konsultacijai dėl strategijos, Lietuvos bankas paskelbs apibendrintą gautų komentarų ataskaitą. Visuomenė ir visos suinteresuotosios grupės savo nuomonę dėl Nacionalinės mokėjimų strategijos projekto kviečiamos išsakyti iki 2016 m. rugsėjo 30 d. Su dokumentu ir viešos konsultacijos klausimais galima susipažinti čia.