Lietuvos bankas
2015-04-16
  • MART1110.jpg
     
11

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pradeda vizitą Vašingtone, ten balandžio 16–18 d. dalyvaus Tarptautinio valiutos fondo (TVF) susitikimuose. Juose centrinių bankų vadovai ir finansų ministrai aptars priemones pasaulio ekonomikos atsigavimui paspartinti.

„Nors centrinių bankų taikomos skatinamosios pinigų politikos priemonės padėjo įsukti pasaulio ekonomikos atsigavimą, tačiau jis vis dar trapus, o augimas skirtinguose pasaulio regionuose labai netolygus. Būtina sutelkti pastangas, kad būtų užtikrinta tvari ilgalaikė ūkio plėtra“, – sakė V. Vasiliauskas.

Jo teigimu, spartesnį ekonomikos atsigavimą stabdo vis dar vangios investicijos, sunkumai, su kuriais susiduria bankų sektorius kai kuriose šalyse, ir nemąžtanti geopolitinė rizika. Be to, sustiprėjo ir globalios finansų sistemos rizikos, susijusios su žemų palūkanų aplinka ir sparčiai didėjančiomis kai kurių turto rūšių kainomis.

V. Vasiliauskas pabrėžė, kad TVF metinių susitikimų metu bus diskutuojama dėl pinigų, finansų sektoriaus, fiskalinės ir struktūrinės politikos priemonių, kurios padėtų užtikrinti spartesnį ekonomikos augimą ir sumažinti rizikas tarptautinėje finansų sistemoje tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu.

Vizito Vašingtone metu V. Vasiliauskas dalyvaus TVF Tarptautinio pinigų ir finansų komiteto posėdžiuose bei Šiaurės ir Baltijos šalių grupės susitikimuose. Taip pat numatyti dvišaliai susitikimai su JAV iždo irTVF Europos departamento atstovais. 

Lietuvos banko valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas yra TVF valdančiosios valdybos narys.