Lietuvos bankas
2013-07-03
11

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas šiandien Varšuvoje pristatys ES ekonomikos ir finansų srities prioritetus Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai. Su Lietuvos pirmininkavimo darbotvarkės akcentais bus supažindinti Lenkijos valdžios institucijų vadovai, verslo ir akademinės visuomenės atstovai, taip pat Varšuvoje reziduojantys užsienio šalių diplomatai ir žiniasklaida.

„Šalies sėkmė šiame mums naujame darbe priklausys ne tik nuo mūsų profesionalumo, bet ir nuo gebėjimo koordinuoti, tarpininkauti, suderinti 28 ES šalių interesus ir joms atstovaujančių derybininkų nuomones. Būtent todėl yra itin svarbu, kad mūsų tikslai ir planai būtų tinkamai pristatyti bei teisingai suprasti – tik taip galime paruošti dirvą konstruktyviam darbui, būtiniems kompromisams ir efektyviems sprendimams“, – sako V. Vasiliauskas.

Jis pabrėžia, kad Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai semestras jau dabar yra išskirtinis – artėjant Europos Parlamento ir Europos Komisijos kadencijų pabaigai, laukia itin intensyvus darbas, ryškiau nei iki šiol dominuos bankų ir kitų finansinių paslaugų problematika. Iki šiol kiekvieną pusmetį ES Taryboje būdavo svarstoma nuo 10 iki 16 su finansų sektoriumi susijusių dokumentų paketų. Lietuvos pirmininkavimo darbotvarkėje – 27 iniciatyvos, susijuos su bankų priežiūra, jų gaivinimu ir pertvarkymu bei kitų finansinių paslaugų reglamentavimu. Sėkmingas jų sprendimas sukurtų prielaidas įgyvendinti jau anksčiau pasiektus politinius susitarimus dėl bankų sąjungos įkūrimo, paspartintų struktūrines bankų sektoriaus reformas.

„Drąsūs susitarimai dėl ES bankų priežiūros ir bendrų pertvarkos principų rodo, kad esame ambicingi architektai. Dabar metas įrodyti, kad esame dar ir geri statybininkai. Todėl turime sparčiau pasistūmėti su tolesniais sprendimais ir realiais įgyvendinimo darbais, kurie padės sukurti veiksmingą bankų sąjungą su vieninga priežiūra ir probleminių bankų gelbėjimo bei pertvarkymo mechanizmais“, – sako V. Vasiliauskas, akcentuodamas aktualiausius šio pusmečio darbus reformuojant ES bankų ir finansinių paslaugų sektorių.

Visą kalbos tekstą anglų kalba skaitykite čia (64 KB download icon)