V. Vasiliauskas: glaudesnis Lietuvos ir Kinijos finansų įstaigų bendradarbiavimas būtų naudingas abiejų šalių finansų sektoriams
Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas šeštadienį, lapkričio 21 d., išvyksta į Pekiną (Kinijos Liaudies Respublika). Vizito metu Lietuvos banko vadovas susitiks su Kinijos Liaudies Respublikos centrinio banko – Kinijos liaudies banko – pirmininku Čžou Siaočaniu (Zhou Xiaochuan), Bankų reguliavimo ir Vertybinių popierių priežiūros komisijų vadovais, Azijos infrastruktūros investicijų banko vadovybe. Numatyti susitikimai su kitais viešojo ir privačiojo finansų sektorių atstovais.
„Kinija mums svarbi ne tik kaip prekybos partnerė, bet ir kaip valstybė, turinti milžinišką įtaką pasaulio, taip pat ir Lietuvos finansų sistemai, – sakė V. Vasiliauskas. Jis pabrėžė, kad šiuo metu abiejų šalių tiesioginiai ryšiai finansų srityje tebėra menkai išplėtoti, tačiau bendradarbiavimo potencialas yra didelis ir būtent šiuo metu atsiveria naujų realių galimybių jį panaudoti.
Pasak Lietuvos banko vadovo, „Kinija sparčiai reformuoja savo finansų sektorių, liberalizuodama jo veiklą ir suteikdama finansų įstaigoms galimybių, netgi paskatų skverbtis į tarptautines rinkas. Šis procesas dar tik įsibėgėja, todėl būtent šiuo metu svarbu pristatyti Kinijai investavimo į mūsų finansų sektorių galimybes“.
Lietuvos bankas nuosekliai plėtoja ryšius su Kinijos finansų sektoriaus įstaigomis. Daugiau kaip prieš dvejus metus (2013 m. rugsėjo mėn.) Lietuvos bankui ir Kinijos vertybinių popierių priežiūros komisijai susitarus dėl bendradarbiavimo vertybinių popierių priežiūros srityje, Lietuvos finansų įstaigoms buvo atvertas kelias tiesiogiai investuoti į Kinijos kapitalo rinką.
Lietuvos bankas yra vienas pirmųjų Europos Sąjungos centrinių bankų, investavusių Kinijoje, ir pirmasis Europos centrinių bankų sistemos bankas, gavęs kvalifikuoto užsienio institucinio investuotojo (QFII) Kinijoje statusą.