Lietuvos bankas
2014-04-15
  • MART1110.jpg
     
11

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas antradienį Dubline susitiko su Airijos centrinio banko pirmininku Patriku Honohanu (Patrick Honohan), kuriam pristatė naujausią informaciją apie Lietuvos ekonomiką ir šalies pasirengimą įsivesti eurą. Išvakarėse V. Vasiliauskas šiuos klausimus Helsinkyje aptarė su Suomijos centrinio banko vadovu Erkiu Likanenu (Erkki Liikanen).

Lietuvos banko valdybos pirmininkas šį pusmetį susitinka su euro zonos šalių centrinių bankų vadovais ir jiems pristato naujausią ekonominę informaciją ir prognozes dėl Lietuvos ūkio, taip pat aptaria euro įvedimo Lietuvoje perspektyvas bei bankų sąjungos kūrimo aktualijas.

V. Vasiliauskas susitiko jau su 14 euro zonos centrinių bankų vadovais, taip pat su Europos Centrinio Banko ir Europos Parlamento atstovais.

Europos Centrinis Bankas ir Europos Komisija birželį turėtų pateikti vertinimą, ar Lietuva atitinka narystės euro zonoje kriterijus. Tikėtina, kad galutinis sprendimas dėl euro įvedimo Lietuvoje nuo 2015 m. bus priimtas liepos pabaigoje.