Kredito rinkos raida ir toliau yra tvari, todėl Lietuvos banko valdyba nustatė, kad nuo 2016 m. birželio 30 d. Lietuvos Respublikoje taikoma anticiklinio kapitalo rezervo norma nesikeičia ir yra lygi 0 procentų.
Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į pagrindinius bei papildomus anticiklinio kapitalo rezervo normos nustatymo rodiklius ir remiantis atlikta skolinimo ir būsto rinkos analize. Pagrindiniai rodikliai, kuriais remiamasi apskaičiuojant orientacinę normą, didėjančio disbalanso kredito rinkoje nerodo. Papildomi anticiklinio kapitalo rezervo nustatymo rodikliai, apimantys kredito rinkos išorinius (užsienio) veiksnius ir pokyčius būsto rinkoje, taip pat nerodo netvarios skolinimo plėtros. Gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto rinkoje didėjant aktyvumui, kainos kyla, bet tebėra mažesnės už ilgojo laikotarpio pusiausvyros vertę. Įvairūs išankstinio įspėjimo rodikliai patvirtina, kad sisteminės bankų krizės tikimybė yra menka.
Anticiklinis kapitalo rezervas yra nauja makroprudencinės politikos priemonė, pradėta taikyti 2015 m. viduryje. Tada nustatyta 0 procentų dydžio anticiklinio kapitalo rezervo norma iki šiol nebuvo pakeista, tačiau situacija vertinama kas ketvirtį, ir, jeigu būtų identifikuota netvarios kreditavimo ar nekilnojamojo turto raidos požymių, anticiklinio kapitalo rezervo norma būtų keičiama.
Sprendimą dėl anticiklinio kapitalo rezervo normos pagrindžianti medžiaga kas ketvirtį skelbiama Lietuvos banko svetainėje.