Lietuvos bankas
2023-04-05
11

Velykos daugumai mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų keblumų nesukels. Dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių šventinį savaitgalį pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) bus galima per kelias sekundes, o įprastus pavedimus vykdantys klientai turėtų atkreipti dėmesį, kad balandžio 7–10 d. jie nebus vykdomi.

Šventiniu laikotarpiu kaip įprasta bus vykdomi pavedimai tarp sąskaitų banko ar EPĮ viduje, atsiskaitymai kortelėmis fizinėse prekybos vietose ir internetu, mokėjimai už el. prekybos sandorius. Gyventojai taip pat galės išsigryninti pinigų bankomatuose, naudotis internetine bankininkyste ir išmaniosiomis programėlėmis.

Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus vykdomi kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos atlikti bus galima tik į bankus ir EPĮ, kurios yra pasirengusios teikti šią paslaugą.

Šventiniu laikotarpiu inicijuojant momentinį mokėjimą būtina atkreipti dėmesį į banko ar EPĮ pateikiamą informaciją pildant pavedimo duomenis ir, prireikus, pažymėti, kad jis būtų vykdomas kaip momentinis.

Nesant galimybės atlikti momentinį mokėjimą, klientai galės atlikti įprastą SEPA mokėjimą – jis gavėją kitoje finansų įstaigoje pasieks po švenčių.

Lietuvos bankas dar 2017 m. pabaigoje savo mokėjimo sistemoje CENTROlink suteikė galimybę teikti momentinius mokėjimus, leidžiančius pervesti pinigus savaitgaliais, švenčių dienomis, visą parą, septynias dienas per savaitę, ištisus metus per kelias sekundes. Ši sistema yra atvira visiems mokėjimo paslaugų teikėjams.

2020 m. liepos mėn. maksimali leistina momentinių mokėjimų suma buvo padidinta iki 100 tūkst. Eur., tačiau, valdydamos riziką, finansų įstaigos gali taikyti ir mažesnę sumą, todėl dėl konkrečių taikytinų apribojimų reikėtų kreiptis į savo finansų įstaigą.