Kredito ir momentiniai mokėjimai rugpjūčio 15-ąją bus atliekami įprastai
Tiek kredito, tiek momentiniai mokėjimai per Žolinę, rugpjūčio 15 d., bus vykdomi įprasta tvarka. Didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių gyventojų – daugiau kaip 90 proc. – galės atlikti momentinį mokėjimą į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes.
Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą. Juos atlikti bus galima tik į bankus ir EPĮ, kurios yra pasirengusios teikti šią paslaugą.
Rugpjūčio 15-ąją pavedimai tarp sąskaitų banko ar EPĮ viduje, atsiskaitymai kortelėmis fizinėse prekybos vietose ir internetu, mokėjimai už el. prekybos sandorius bus atliekami kaip įprasta, gyventojai taip pat galės išsigryninti pinigų bankomatuose, naudotis internetine bankininkyste ir išmaniosiomis programėlėmis.
Skatinant momentinius mokėjimus visoje Europoje, 2024 m. balandžio mėn. Europos Sąjungos institucijos patvirtinto Momentinių mokėjimų reglamentą. Jis įpareigoja kredito įstaigas bei elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigas teikti momentinių mokėjimų eurais paslaugą.
Kredito įstaigos, kurios teikia kredito pervedimų eurais paslaugą, nuo 2025 m. sausio mėn. turės savo klientams suteikti galimybę gauti momentinius mokėjimus, o nuo 2025 m. spalio mėn. – inicijuoti momentinius mokėjimus. Elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigos paslaugą privalės teikti nuo 2027 m. balandžio mėn.
Dėl šio reglamento Lietuvos ir kitų ES šalių gyventojams bei verslui bus daugiau galimybių pervesti lėšas į kitą šalį per kelias sekundes bet kuriuo paros metu.
Lietuvos bankas dar 2017 m. pabaigoje savo mokėjimo sistemoje CENTROlink suteikė galimybę teikti momentinius mokėjimus, leidžiančius per kelias sekundes pervesti pinigus savaitgaliais, švenčių dienomis, visą parą, septynias dienas per savaitę. Ši sistema yra atvira visiems mokėjimo paslaugų teikėjams.
2020 m. liepos mėn. maksimali leistina momentinių mokėjimų suma buvo padidinta iki 100 tūkst. Eur, tačiau, valdydamos riziką, finansų įstaigos gali taikyti ir mažesnę sumą, todėl dėl konkrečių taikytinų apribojimų reikėtų kreiptis į savo finansų įstaigą.