Lietuvos bankas
2011-02-23

Lietuvos bankas pradėjo naują Rizikų apklausą, kuri leis įvertinti Lietuvos finansų institucijų požiūrį į šalies finansų sistemos stabilumą ir galimus iššūkius tvariai jos raidai ateityje.

„Didelę patirtį turinčių, vadovaujančias pareigas einančių bankų, draudimo bendrovių, investicinių fondų ir kitų finansų institucijų atstovų prašome atsakyti į keletą klausimų apie galimas grėsmes šalies finansų sistemai. Apibendrinę rinkos dalyvių atsakymus, nubraižysime finansų sistemos rizikų „žemėlapį“, – sakė Lietuvos banko Ekonomikos departamento Finansinio stabilumo skyriaus ekonomistas Vaidotas Tamulėnas.

Pasak jo, apklausa bus atlikta per porą savaičių, jos rezultatus numatyta paskelbti balandžio pradžioje.

Iki šiol Lietuvos bankas klausimus apie artimiausio laikotarpio grėsmes pateikdavo Bankų apklausoje dėl skolinimo sąlygų. Dėl mažo apklausos dalyvių skaičiaus nustatyti sisteminę riziką buvo sudėtinga, todėl nuo šiol klausimai apie sisteminę riziką bus pateikiami Rizikų apklausoje. Ji bus atliekama du kartus per metus.

Lietuvos bankas taip pat atlieka Paskolą būstui įsigyti turinčių namų ūkių apklausas.

Lietuvos bankas nuolat analizuoja Lietuvos ir užsienio valstybių ekonominę raidą ir apie tai informuoja visuomenę periodiniuose leidiniuose bei pranešimuose spaudai. Ekonominėms įžvalgoms naudojami ir banko vykdomų apklausų rezultatai.