Lietuvos bankas
2018-03-28
11

Daugiau kaip 200 Lietuvos banko tarnautojų kitų metų balandžio mėnesį laikinai persikels į verslo centrą „City“ Vilniuje. Jie persikels iš banko patalpų Žirmūnuose, kur dabar dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos.  Persikėlimas į kitą vietą numatytas Lietuvos banko su UAB „NT plėtros fondas“ pasirašytoje administracinių patalpų iki 2 500 kv. m nuomos sutartyje.

„Patalpas rinkomės iš penkių pasiūlymų, gautų per viešą konkursą. Sutartis numato patalpų nuomą dvejiems metams su galimybe pratęsti ją dar metams“, – sakė  Jonas Būgas, Lietuvos  banko Paslaugų administravimo departamento direktorius.

Darbuotojai iš Lietuvos banko valdomame žemės sklype Vilniuje, Žirmūnų g. 151, esančio  pastatų komplekso bus laikinai iškelti, nes jį numatyta rekonstruoti ir pertvarkyti. Tai padarius Lietuvos bankas, siekdamas mažinti veiklos išlaidas, čia persikels iš Vilniaus centro. Į Žirmūnus sugrįš ir Lietuvos banko Priežiūros tarnybos ir Informacinių technologijų departamentų darbuotojai, kuriems laikinai, kol vyks remontas, teks dirbti išnuomotose patalpose.

Pasak J. Būgo, Lietuvos banko laikinai veiklai pasirinktame pastate įdiegtos modernios žaliųjų pastatų technologijos ne tik užtikrins patogias  darbo sąlygas, bet ir leis sutaupyti.

Atnaujintame Lietuvos banko pastatų komplekse  Žirmūnuose numatoma įrengti iki 600 darbo vietų, įskaičiuojant galimas laikinas darbo vietas. Darbus ketinama pradėti kitąmet. Planuojama darbų pabaiga – 2020-ųjų gruodis.

2019 m., kai bus baigti pirkimai ir įvertintos su projekto terminais susijusios rizikos, ketinama apsispręsti dėl dabartinių Lietuvos banko patalpų Gedimino pr. ir Totorių g.