Lietuvos bankas
2020-04-28
11

Štai keli patarimai gyventojams, kurie turi draudimo sutartis arba ketina jas įsigyti. Į ką reiktų atsižvelgti COVID-19 protrūkio metu?

  1. Peržiūrėkite savo  draudimo sutartį

Patikrinkite savo draudimo sutarties dokumentus, kad įsitikintumėte, jog turite reikiamą draudimo apsaugą: kas į ją įtraukta, o kas – ne.

  1. Žinokite savo sutartinius įsipareigojimus

Jei negalite įvykdyti savo sutartinių įsipareigojimų (pvz., jei patiriate mokėjimo sunkumų), susisiekite su savo draudiku arba tarpininku. Jie gali suteikti informacijos apie visas galimas pasekmes ar skirtingas galimybes ir pasiūlyti tam tikrų pagalbos priemonių.

  1. Pasidomėkite nenumatytų atvejų priemonėmis

Patikrinkite visas priemones, kurias siūlo Jūsų draudikas ar tarpininkas, pavyzdžiui, žalos administravimo procedūrų pakeitimus. Tai gali padėti spręsti su Jūsų draudimo sutartimi susijusius klausimus.

  1. Saugokitės sukčių

Gavę bet kokį pasiūlymą, įsitikinkite, kad išsamiai susipažinote su visa pateikta informacija. Būkite budrūs gavę elektronines žinutes ar naudodamiesi internetinėmis paslaugomis, ypač jei prieš tai jomis naudotis dar neteko. Sukčiavimo požymiai: pasiūlymas atrodo pernelyg geras; jaučiamas nereikalingas spaudimas; prašoma atskleisti tokią asmeninę informaciją kaip vartotojo vardas, slaptažodis, asmens ar finansiniai duomenys.

  1. Nepanikuokite, jei Jūsų investicinis draudimo produktas prarado vertę

Akcijų rinkos šiuo metu yra nepastovios ir gali tokios būti dar kurį laiką. Jei nerimaujate dėl sumažėjusios vertės arba nežinote, ar tam tikras produktas Jums vis dar tinkamas, prieš imdamiesi bet kokių veiksmų pasitarkite su savo draudiku arba tarpininku.

  1. Jei kyla abejonių, kreipkitės į savo draudiką arba tarpininką

Jie visada turėtų veikti Jūsų labui ir privalo laiku pateikti aiškią informaciją.

Patarimai dėl draudimo parengti, atsižvelgiant į Europos draudimo ir profesinių pensijų institucijos (European Insurance and Occupational Pensions Authority, EIOPA) paskelbtą informaciją. EIOPA yra Europos Sąjungos institucija, kurios tikslas – stiprinti vartotojų apsaugą. Daugiau informacijos rasite EIOPA interneto svetainėje.