Lietuvos bankas
2010-09-22
Nuo 2003 m. liepos 30 d. į apyvartą išleidžiama nauja 50 Lt nominalo proginė moneta, skirta Vilniaus katedrai (iš serijos „Lietuvos istorijos ir architektūros paminklai“).Monetos grafinį projektą sukūrė Vladas Polikša, o gipsinį modelį - Rytis Jonas Belevičius.

Nuo 2003 m. liepos 30 d. į apyvartą išleidžiama nauja 50 Lt nominalo proginė moneta, skirta Vilniaus katedrai (iš serijos „Lietuvos istorijos ir architektūros paminklai“).

Monetos grafinį projektą sukūrė Vladas Polikša, o gipsinį modelį - Rytas Jonas Belevičius. Sidabro monetos (Ag 925) skersmuo 38,61 mm, masė 28,28 g. Monetos briaunoje yra užrašas ISTORIJOS IR ARCHITEKTŪROS PAMINKLAI. Monetos tiražas 1 500 vnt. Pardavimo kaina 90 litų.

Tai jau antroji moneta iš serijos „Lietuvos istorijos ir architektūros paminklai“. Tų pačių autorių sukurta pirmoji šios serijos proginė moneta buvo skirta Trakų salos piliai. Moneta buvo išleista 2002 m. rugsėjo mėn. pabaigoje ir šiuo metu jau visas jos tiražas yra išplatintas. Kasos departamento direktoriaus Arūno Dulkio teigimu, „naujoji proginė moneta taip pat turėtų sulaukti didelio numizmatų dėmesio“.

Papildoma informacija: monetą galima įsigyti Lietuvos banko kasose Vilniuje (Totorių g. 2), Kaune (Maironio g. 25) ir Klaipėdoje (Naujoji uosto g. 16).