Lietuvos bankas
2010-09-22
Išleistas ketvirtasis 2002 m. Lietuvos banko mokslinio žurnalo „Pinigų studijos“ numeris, kuriame ekonomikos bei finansų specialistai analizuoja pinigų, bankininkystės ir finansų, ekonomikos teorijos ir praktikos klausimus. Aleksandro Vasiliausko ir Eduardo Vilko straipsnyje „Lietuvos ekonomikos plėtros

Išleistas ketvirtasis 2002 m. Lietuvos banko mokslinio žurnalo „Pinigų studijos“ numeris, kuriame ekonomikos bei finansų specialistai analizuoja pinigų, bankininkystės ir finansų, ekonomikos teorijos ir praktikos klausimus.

Aleksandro Vasiliausko ir Eduardo Vilko straipsnyje „Lietuvos ekonomikos plėtros ilgalaikė strategija: metodologiniai principai ir strateginiai sprendimai“ glaustai aptariamas Lietuvos ekonomikos plėtros strategijos projektas.

Juozo Bivainio ir Algirdo Butkevičiaus straipsnyje „Nacionalinio biudžeto išlaidų planavimas“ nagrinėjama Lietuvos nacionalinio biudžeto išlaidų planavimo praktika, atskleisti teisiniai, metodiniai ir informaciniai biudžeto išlaidų planavimo aspektai.

Algės Budrytės ir Luko Tursos straipsnyje „Valstybės skolos raida, rizika ir priimtinumo lygis“ apžvelgiama Lietuvos valstybės skolos raida nuo nepriklausomybės atkūrimo 1991 m. ir dabartinė jos būklė, analizuojama Vyriausybės skolinimosi strategija, būdai ir raida vidaus rinkoje, atliekama statistinė valstybės skolos rodiklių analizė ir nagrinėjama jos valdymo kokybė.

Romo Lazutkos straipsnis „Pensijų ekonomikos principai“ skirtas vienai iš aktualiausių gyventojų senėjimą išgyvenančios Europos temų ? pensijų sistemų ekonominiams aspektams.

Paul A. David ir Dominique Foray straipsnyje „Žinių visuomenės ekonominiai pagrindai“ nagrinėjami fundamentalūs naujų žiniomis grindžiamų ekonomikų plėtros klausimai.