Lietuvos bankas
2010-07-01

Pirmą kartą Lietuvos bankas ir Statistikos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia bendrą pranešimą apie tiesioginių užsienio investicijų srautą ir jų likučius. Išankstiniais duomenimis, 2010 m. I ketvirtį tiesioginių

Pirmą kartą Lietuvos bankas ir Statistikos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia bendrą pranešimą apie tiesioginių užsienio investicijų srautą ir jų likučius.

Išankstiniais duomenimis, 2010 m. I ketvirtį tiesioginių užsienio investicijų srautas Lietuvoje sudarė -39,9 mln. litų ir tai reiškia investicijų nutekėjimą. Tačiau, išaugus akcijų kainoms, pirmojo ketvirčio pabaigoje sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje sudarė 33,5 mlrd. litų ir per ataskaitinį ketvirtį jų padaugėjo 184,4 mln. litų.

Lietuvos tiesioginių investicijų užsienyje srautas buvo neigiamas (-30 mln. Lt), o sukauptųjų investicijų sumažėjo 133,6 mln. litų ir ketvirčio pabaigoje jos sudarė 5,4 mlrd. litų.

Išsamiau apie 2010 m. I ketvirčio tiesioginių užsienio investicijų statistiką - Lietuvos banko statistikos pranešime (151.5 KB download icon).

Atkreipiame dėmesį, kad statistikos pranešime pateikti tiesioginių užsienio investicijų duomenys, paskirstyti pagal ekonominės veiklos rūšis, apskaičiuoti remiantis Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriumi (EVRK 2.0), o detalius duomenis galima rasti čia.

Išsamūs tiesioginių užsienio investicijų duomenys, paskirstyti pagal šalis ir pagal ekonominės veiklos rūšis (EVRK 1.1), pateikiami čia.