Lietuvos bankas
2019-01-31
  • Fotolia_240374735_Subscription_Monthly_M.jpg
     
11

Į Lietuvą atvyksta Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininkas Pavelas Kalauras (Pavel Kallaur). Jis susitiks su Lietuvos banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku. Tradiciškai tokio formato susitikimuose apžvelgiama dviejų šalių ekonominė plėtra, aptariamas kaimyninių valstybių centrinių bankų bendradarbiavimas.

Dviejų bankų bendradarbiavimo aktualija dabar yra Lietuvos banko su Lenkijos ir Vokietijos centriniais bankais įgyvendinamas Europos Sąjungos Dvynių projektas, skirtas Baltarusijos nacionaliniam bankui. Projektas pradėtas prieš metus ir bus įgyvendinamas iki šių metų vidurio. Lietuvos banko ekspertai dalijasi patirtimi su baltarusiais keliose svarbiose veiklos srityse: mokėjimo sistemų, bankų priežiūros, finansinio stabilumo, vartotojų apsaugos ir komunikacijos. Lietuvos ir Baltarusijos centrinių bankų vadovai svarstys galimą tolesnį dvišalį bendradarbiavimą projekto kryptimis jį užbaigus.   

Į susitikimo darbotvarkę įtrauktas glaudesnio bendradarbiavimo tarp Baltarusijos nacionalinio banko ir Lietuvos monetų kalyklos galimybių aptarimas. Lietuvos monetų kalykla kaldina baltarusių kolekcines monetas.

Lietuvos ir Baltarusijos centrinių bankų techninis bendradarbiavimas vyksta ne vieni metai keičiantis finansų rinkos priežiūros, veiklos valdymo, vidaus audito, žmogiškųjų išteklių, komunikacijos ir kitų sričių gerąja praktika.