Lietuvos bankas
2014-10-11
11

Šeštadienį, spalio 11 d., Vašingtone Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas susitiks su JAV centrinio banko – Federalinės rezervų sistemos (FED) – vicepirmininku Stenliu Fišeriu (Stanley Fischer). Susitikimo metu numatoma aptarti JAV ir euro zonos šalių centrinių bankų veiksmus siekiant subalansuotos ūkio raidos. Tai pirmas tokio aukšto lygio Lietuvos banko ir FED vadovų susitikimas.

„Šiuo metu pinigų politikos formuotojai abiejose Atlanto pusėse susiduria su skirtingais iššūkiais, tačiau ir vienų, ir kitų uždavinys tas pats – prisidėti prie tvarios ūkio plėtros“, – sakė V. Vasiliauskas.

Jis pabrėžė, kad ekonomikos augimas euro zonoje tebėra vangus, todėl su mažos infliacijos iššūkiu susiduriantis Europos Centrinis Bankas (ECB), siekdamas pagyvinti realiosios ekonomikos finansavimą, pastaruoju metu pradėjo taikyti naujas skatinamosios pinigų politikos priemones. Savo ruožtu FED mažina kiekybinio skatinimo programų apimtį ir rengiasi griežtinti pinigų politiką, nes JAV ekonomikos atsigavimas įgauna vis tvirtesnį pagrindą.

„ECB ir FED – didžiausi pasaulio centriniai bankai, savo sprendimais darantys reikšmingą poveikį pasaulio ūkiui, todėl susitikimo darbotvarkėje numatyta aptarti FED ir ECB pinigų politikos poveikį tarptautinėms finansų rinkoms, kainų stabilumui ir ekonomikos raidai,“ – teigė Lietuvos banko vadovas, nuo 2015 m. sausio mėn. tapsiantis ECB valdančiosios tarybos nariu.

S. Fišeris FED vicepirmininku tapo 2014 m. gegužės mėn. Prieš tai jis užėmė Izraelio centrinio banko valdytojo pareigas, buvo „Citigroup“ pirmininko pavaduotoju bei Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pirmuoju vykdančiojo direktoriaus pavaduotoju.

TVF ir Pasaulio banko metiniuose renginiuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas šeštadienį taip pat susitiks su TVF Europos departamento vadovu Paulu Tomsenu (Poul Thomsen), dalyvaus Baltijos šalių centrinių bankų vadovų susitikime.