Lietuvos bankas
2015-03-27
11

Lietuvos banke penktadienį, kovo 27 d., viešės Prancūzijos finansų ministras Mišelis Sapenas (Michel Sapin). Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas susitikimo su M. Sapenu metu aptars šį mėnesį pradėto Europos Centrinio Banko (ECB) kiekybinio skatinimo pažangą, taip pat akcentuos struktūrinių reformų būtinybę.

„Nors ECB išplėstinės turto pirkimo programos įgyvendinimas dar tik įsibėgėja, su ja susiję lūkesčiai jau davė teigiamą efektą – pagerėjo paskolų verslui ir namų ūkiams sąlygos, sumažėjo daugelio euro zonos valstybių obligacijų, įskaitant ir Lietuvos, palūkanų normos“, – prieš susitikimą sakė V. Vasiliauskas.

Euro zonos bankų apklausos rodo, kad jie yra linkę švelninti paskolų suteikimo sąlygas tiek įmonėms, tiek gyventojams. Panašios tendencijos stebimos ir Lietuvoje.

Jis taip pat pabrėžė, kad siekiant išjudinti euro zonos ekonomiką, vien ECB taikomų nestandartinių ekonomiką skatinančių pinigų politikos priemonių nepakanka. Labai svarbu, kad visos bendrosios valiutos bloko šalys taip pat laikytųsi fiskalinės drausmės ir sparčiai įgyvendintų darbo rinkos bei konkurencingumą skatinančias struktūrines reformas.

V. Vasiliauskas su Prancūzijos finansų ministru taip pat aptars ES investicijų skatinimo iniciatyvas, derybų su Graikija padėtį, ekonominės ir pinigų sąjungos ateitį bei kitus klausimus.