Lietuvos bankas
2013-04-24

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas trečiadienį susitinka su vieno iš pagrindinių pasaulio finansų centrų – Londono Sičio meru lordu Rodžeriu Gifordu (Roger Gifford) ir jo vadovaujama delegacija.

Per susitikimą numatoma aptarti bankų sąjungos ir bendros jų priežiūros klausimus – jie bus tarp svarbiausių ES finansinių aktualijų Lietuvos pirmininkavimo ES metu.

Lietuvos banko vadovas per susitikimą taip pat ketina kalbėti apie pastaruoju metu daug diskusijų keliančią iniciatyvą apmokestinti finansinius sandorius. V. Vasiliausko nuomone, diskutuojant dėl finansinių sandorių mokesčio būtina tinkamai įvertinti galimą tokio mokesčio poveikį Europos finansų rinkoms. Lietuvos banko vertinimu, šios iniciatyvos tikslų būtų galima pasiekti tik ją įgyvendinant pasauliniu, ne regioniniu mastu.

Londono Sičio merą taip pat domina Lietuvos finansų sektoriaus plėtros perspektyvos ir galimas pasaulio finansų centro indėlis plėtojant bankines paslaugas mūsų šalyje.
Londono Sičio rajonas yra vienas iš pagrindinių pasaulio komercijos ir finansų centrų, jame įsikūręs Anglijos bankas ir didieji komerciniai bankai, kurie yra svarbūs Lietuvos banko finansiniai partneriai valdant šalies užsienio atsargas.