Lietuvos bankas
2016-07-08
  • Priežiūros tarnybos sprendimai.jpg
     
11

Vartojimo kreditų bendrovei skirta 14 tūkst. eurų bauda; leista įsigyti UAB „Mokilizingas“ balsavimo teisių ir įstatinio kapitalo; pritarta naujo investicinio fondo steigimuisi; emitentais nebelaikomos dvi bendrovės

Vartojimo kreditų bendrovei skirta 14 tūkst. eurų bauda

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba vienai vartojimo kreditus teikiančiai bendrovei skyrė 14 208 eurų baudą – ji siekia 0,4 proc. šios įmonės 2015 m. bendrųjų metinių veiklos pajamų.

Bauda skirta už keletą pažeidimų: įmonė, vertindama vartojimo kredito gavėjų kreditingumą, nesurinko pakankamai informacijos ir įrodymų apie vartojimo kredito gavėjų pajamų tvarumą ir netinkamai įvertino turimus duomenis, nevisiškai  atsižvelgta į surinktus duomenis apie vartojimo kredito gavėjų turimus finansinius įsipareigojimus, įmonė nerinko ir netikrino informacijos apie vartojimo kredito gavėjų sutuoktinių finansinę padėtį. Be to, vartojimo kredito gavėjų kreditingumą ši įmonė vertino jau sudarius vartojimo kredito sutartis, nors turėtų tai daryti iki sudarant sandorį.

Leista įsigyti UAB „Mokilizingas“ balsavimo teisių ir įstatinio kapitalo

Atlikusi tiesioginių ir netiesioginių įgijėjų vertinimą, kaip to reikalaujama pagal Lietuvos Respublikos vartojimo kredito įstatymą ir įstatymo įgyvendinamuosius aktus, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė sandoriui, kurio pagrindu UAB „Kesko Senukai Lithuania“ netiesiogiai įgytų 25,498 procento UAB „Mokilizingas“ balsavimo teisių ir įstatinio kapitalo.

Pritarta naujo investicinio fondo steigimuisi

Pritarta UAB ,,Lords LB Asset Management“ steigiamo uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto investicinio fondo „Energy and Infrastructure SME Fund“ taisyklėms.

UAB „Lords LB Asset Management“ šiuo metu valdo 4 nekilnojamojo turto ir privataus kapitalo kolektyvinio investavimo subjektus, įsteigtus pagal Kolektyvinio investavimo subjektų įstatymą; 7 informuotiesiems investuotojams skirtus kolektyvinio investavimo subjektus ir 1 investicinį fondą, kuris yra įsteigtas pagal Profesionaliesiems investuotojams skirtų kolektyvinių investavimo subjektų valdymo įmonių įstatymą.

Emitentais nebelaikomos dvi bendrovės

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba priėmė sprendimą nebelaikyti emitentais dviejų bendrovių: bankrutavusios ir likviduojamos BAB „Lietuvos jūrų laivininkystės“ ir dėl bankroto pasibaigusia pripažintos AB „Unikalios investicijos“ (buvusios AB „Vilniaus Vingis“).