Lietuvos bankas įspėja valstybės paramos prašančio verslo nepamiršti budrumo ir atsargumo, kad tuo nepasinaudotų sukčiai.
„Užsienyje pasitaikė rimtų precendentų, todėl siekiame, kad jie nepasikartotų Lietuvoje. Tam tereikia šiek tiek budrumo. Iš savo pusės įdiegėme saugiklius į paramos mechanizmus ir iš anksto įspėjame verslą, kad atidžiai žiūrėtų, kur ir kam atskleidžia savo duomenis, kad nepakliūtų į sukčių pinkles“, – sako Lietuvos banko Saugos departmento atstovas Arūnas Vaitonis.
Pateikiame penkias rekomendacijas
• Tinkamai pasidomėkite pagalbos priemone, kuria ketinate naudotis: kas konkrečiai ją administruoja, kas tiesiogiai pagal ją teikia finansinę paramą. Pavyzdžiui, ASAP priemonę administruoja ir lėšas perveda tik UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“), jokių tarpininkų nėra ir negali būti.
• Atkreipkite dėmesį į paramą teikiančios institucijos (įstaigos) interneto svetainės adresą, kaip sudaromi el. pašto adresai. Jeigu adresas skiriasi net ir vienu simboliu, – tai gali būti klastotė.
• Nei Lietuvos bankas, nei „Invega“ neprašo bankų kortelių PIN kodų, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės ir kitų jautrių duomenų, nereikalauja pervesti jokių mokesčių ar socialinio draudimo įmokų ir pan. Jeigu tik sulauksite tokių prašymų ar reikalavimų, jokiu būdu nevykdykite tokių nurodymų – iškart nutraukite pokalbį ar susirašinėjimą ir perduokite informaciją policijai.
• Atminkite, kad sukčiai neretai stengiasi išprovokuoti skubotus sprendimus, jeigu kyla klausimų ar abejonių, – iškart kreipkitės nemokamu telefonu +370 800 50 500 arba el. paštu tl.agevni@PASA.
• Supažindinkite su saugumo rekomendacijomis žmones, atsakingus už Jūsų įmonės finansų tvarkymą, – sukčiai kartais bando paveikti ir juos.