Lietuvos bankas
2022-05-13
15

Lietuvos bankas 2022 m. surengė pirmąjį teminį konkursą „Tyrimų centro iššūkis“. 

Lietuvos bankas 2022 m. surengė pirmąjį teminį konkursą „Tyrimų centro iššūkis“. Tokį konkursą planuojama rengti kiekvienais metais. Jo metu Europos universitetų studentai skatinami ieškoti originalių sprendimų iššūkiams, kylantiems euro zonos makroekonomikos, finansų sistemos, pinigų politikos įgyvendinimo srityse. Šiais metais studentai buvo skatinami nagrinėti, kodėl centriniams bankams ir finansų reguliavimo institucijoms turėtų rūpėti klimato kaita ir kaip įgyvendinti kovos su klimato kaita politiką.

Dėl vis dar įvairiose šalyse taikomų skirtingų pandemijos apribojimų konkurso renginys vyko nuotoliu. 2022 m. balandžio 15 d. 8 komandos, 25 studentai iš kelių Europos ekonominės erdvės valstybių ir Jungtinės Karalystės pateikė pristatymų apie pasirinktą klimato kaitos poveikio kanalą vaizdo įrašus.

2022 m. gegužės 5 d. šešios finalininkų komandos dalyvavo klausimų ir atsakymų sesijoje , kurią vertino kompetentinga komisija, sudaryta iš Lietuvos banko, taip pat partnerių institucijų – AB SEB bankas ir UAB Nasdaq Vilnius Services. Kiekviena komanda pristatė 15 min. trukmės pranešimus, vėliau vyko klausimų ir atsakymų 15 min. sesija. Komandos buvo vertinamos už atliktą ekonominę analizę, atsakymus į teisėjų klausimus, komandinį darbą ir pristatymą.

Pirmąjį Tyrimų centro iššūkį laimėjo trys Edinburgo universiteto (Jungtinė Karalystė) studentai. Komandą iš Edinburgo sudarė Krystal Ng, Annie Liu ir Rebecca Lu. Komandai padėjo fakulteto dėstytojai dr. Augusto Voltes-Dorta ir dr. Yi Cao. Antrąją vietą užėmė trys studentai iš Orleano universiteto (Prancūzija), o garbės raštai už trečiąją vietą įteikti komandai, kurią sudarė du studentai iš Amsterdamo laisvojo universiteto (Nyderlandai) ir vienas studentas iš ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (Lietuva). Šios komandos tyrė įvairius klimato kaitos poveikio ekonomikai ir pinigų politikai kanalus, pavyzdžiui, rizikos valdymą, būsto užstato vaidmenį kredito rizikąi, palūkanų normą, bankų sistemą, infliacijos lūkesčius ir turto kainas.

„Noriu padėkoti kiekvienam dalyviui už atliktą didelį darbą. Šio konkurso tikslas – įtraukti jus į tikrąją kovos su klimato kaita politikos formavimo procesą. Tikrasis sprendimų priėmimo procesas yra sudėtingas ir dažniausiai kupinas neapibrėžtumo. Sprendimai, kuriuos šiandien priimame dėl klimato kaitos, turės įtakos ne tik mums, bet ir ateities kartoms“ – sakė Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Tyrimų centro direktorius Povilas Lastauskas, skelbdamas nugalėtojus, džiaugėsi, kad „čia tiek daug ne vadovėliais grindžiamų tyrinėjimų, ir tai yra vienas iš šio renginio tikslų... Tikiuosi, kad jums patiko ruošti tyrimus šiam konkursui ir galbūt kai kurie iš jūsų ateityje tęs tiriamąjį darbą ekonomikos ir finansų srityse ateityje.“

„Norėčiau padėkoti visiems renginio organizatoriams. Tai nuostabu! Be to, nuostabu daryti kažką įdomaus su draugais. Tai labai vertinga. Tikiuosi, kad galite įsivaizduoti, kaip dabar jaučiuosi“, – sakė šių metų nugalėtojų komandos narė Krystal Ng.

Jei norite dalyvauti kitame Lietuvos banko konkurse „Tyrimų centro iššūkis“ – nepraleiskite skelbiamų naujienų renginio interneto svetainėje: https://www.lb.lt/en/cefer-challenge.