Lietuvos bankas
2018-03-02
  • Fotolia_66401006_Subscription_Monthly_M.jpg
     
11

Trijų Europos Sąjungos (ES) šalių – Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos – centrinių bankų konsorciumas įgyvendina pusantrų metų truksiantį Dvynių projektą, kuriuo siekiama sustiprinti Baltarusijos nacionalinio banko gebėjimus efektyviai vykdyti pagrindines funkcijas keliose svarbiose veiklos srityse. Šią savaitę vyko projekto įvadinis posėdis – konferencija Minske – ir prasidėjo pirmieji konsultaciniai darbai.

„Šiuo projektu praplečiamas ilgametis dvišalis mūsų bendradarbiavimas su Baltarusijos centriniu banku. Tai pirmasis ES Dvynių programos projektas, prie kurio įgyvendinimo prisideda Lietuvos bankas.  Svarbią Europai ir Baltarusijai misiją už ES ribų tikimės sėkmingai atlikti kartu su konsorciumo kolegomis perteikdami ES centrinių bankų patirtį“, – grįžusi iš Minsko sakė Gitana Kaminskienė, projekto vadovė iš Lietuvos banko.

Baltarusijos nacionaliniam bankui skirto europinio projekto vertė – 1,15 mln. eurų. Dviejų Lietuvos banko padalinių vadovai koordinuoja konsorciumo ekspertų darbą finansinio stabilumo ir bankų priežiūros srityse. Dar 12 Lietuvos banko ekspertų perteikia savo patirtį ir padeda baltarusiams mokėjimo sistemų, bankų priežiūros, finansų vartotojų apsaugos, komunikacijos politikos klausimais. Numatyta, kad Lietuvos banko atstovai projektui skirs 251 dieną.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vertinimu, paramos teikimas kitoms šalims pagal Dvynių programą yra naudingas tiek tokius projektus vykdančioms institucijoms ir jų tarnautojams, tiek jų atstovaujamai šaliai, nes padeda įgyvendinti strateginius užsienio politikos tikslus, kurie susiję su geros partnerystės ir kaimynystės santykiais, taip gerinamas Lietuvos valstybės ir jos institucijų įvaizdis užsienio valstybėse.