Lietuvos bankas
2019-07-10
 • Fotolia_66401006_Subscription_Monthly_M.jpg
   
 • 4271.jpg
  Minske vykusi baigiamoji Dvynių projekto „Baltarusijos nacionalinio banko stiprinimas“ konferencija.  
 • 4220.jpg
  Minske vykusi baigiamoji Dvynių projekto „Baltarusijos nacionalinio banko stiprinimas“ konferencija.  
 • 3970.jpg
  Konferencijoje dalyvavo Asta Kuniyoshi, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja (kairėje) ir Gitana Kaminskienė, projekto vadovė iš Lietuvos banko  
14

Trijų Europos Sąjungos (ES) šalių – Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos – centriniai bankai per pusantrų metų sėkmingai įgyvendino ES Dvynių projektą, kurio metu perteikė savo patirtį Baltarusijos nacionaliniam bankui. Tai šiandien pažymėta Minske vykusioje baigiamojoje Dvynių projekto „Baltarusijos nacionalinio banko stiprinimas“ konferencijoje.

„Mūsų specialistai teikė konsultacijas, organizavo mokymus, parengė ir pasiūlė metodikas, kaip organizuoti veiklą svarbiose centrinių bankų veiklos srityse. Baltarusijos kolegų atsidavimas, atsakingumas, profesionalumas ir aktyvus įsitraukimas tiek bendradarbiaujant ekspertams, tiek koordinuojant projektą buvo labai svarbūs ir reikšmingai prisidėjo prie sėkmingo jo užbaigimo. Iki šiol vykęs dvišalis mūsų bendradarbiavimas su baltarusiais pasiekė kokybiškai aukštesnį tarptautinį lygį dalyvaujant Vokietijos ir Lenkijos centriniams bankams“, – sako Asta Kuniyoshi, Lietuvos banko pirmininko pavaduotoja.

Šešių dalių projektas, finansuojamas ES lėšomis, pradėtas vykdyti 2018 m. pradžioje. Dviem jo dalims – finansinio stabilumo ir bankų priežiūros – vadovavo Lietuvos banko atstovai. 13 Lietuvos banko ekspertų su kitais projekto dalyviais iš ES nacionalinių centrinių bankų konsultavo baltarusius minėtose ir kitose keturiose projekto dalyse – mokėjimo sistemų, finansų rizikos valdymo, finansinių paslaugų vartotojų apsaugos, komunikacijos politikos klausimais.

Tai pirmasis ES Dvynių projektas Baltarusijoje. Jam įgyvendinti Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos nacionaliniai centriniai bankai įsteigė konsorciumą, kuris laimėjo ES konkursą. Tokiame projekte Lietuvos bankas dalyvavo pirmą kartą, jis įgijo naudingos patirties iš ne vieną ES Dvynių projektą vykdžiusių Vokietijos Bundesbanko ir Lenkijos nacionalinio banko. 

Lietuvos ir Baltarusijos centrinių bankų ekspertų ir vadovų bendradarbiavimas vyksta jau daugiau kaip 20 metų. Keičiamasi informacija apie šalių ekonominę raidą, finansų rinkos priežiūros, veiklos valdymo, vidaus audito, žmogiškųjų išteklių valdymo, komunikacijos ir kitų sričių gerąją praktiką.