Lietuvos bankas
2019-07-26
  • Fotolia_194240264_Subscription_Monthly_M (1).jpg
     
11

Lietuvos bankas įspėja – nesusigundykite „banko“ GBPay paslaugomis, ši įmonė neturi teisės siūlyti bankininkystės paslaugų.   

Viešojoje erdvėje plinta įmonės GBPay, prisistatančios banku, pranešimai dėl teikiamų paslaugų, kvietimai į pristatymus, siūloma įsigyti tariamo banko paslaugų, pavyzdžiui, mokėjimo kortelę už 100 Eur, žadant didelį paslaugų paketą.

Atkreipiame dėmesį, kad bankas Lietuvoje veiklą vykdyti gali tik turėdamas licenciją. Lietuvos bankas nėra išdavęs licencijos GBPay, neturime duomenų, kad ją būtų išdavusios ir kitų Europos Sąjungos šalių finansų rinkos dalyvių priežiūros institucijos. Lietuvos bankas rekomenduoja susilaikyti nuo bet kokių veiksmų, susijusių su šiuo paslaugų teikėju.

Pasitikrinkite: jeigu įmonės nėra Lietuvos banko finansinių paslaugų teikėjų sąraše, primygtinai siūlome nesinaudoti jos paslaugomis, o sulaukę įtarimą keliančių pasiūlymų, nedelsdami apie tai praneškite Lietuvos bankui.

Primename: visada būkite atsargūs ir apdairūs – saugokite savo asmens duomenis, neatskleiskite jų tretiesiems asmenims (tokie duomenys gali būti panaudoti sukčiavimo tikslais), neperveskite lėšų prieš tai neįsitikinę, kad jos atiteks veikiantiems ir realybėje egzistuojantiems asmenims ar įmonėms.