Lietuvos bankas
2017-10-05
  • Fotolia_158382088_Subscription_Monthly_M.jpg
     
11

Lietuvos bankas, įvertinęs turimą informaciją ir siekdamas apsaugoti investuotojų interesus, atnaujino sąrašą subjektų, neturinčių teisės Lietuvoje teikti investicinių paslaugų, tačiau jas siūlančių ir sudarančių galimybes prekiauti finansinėmis priemonėmis.

Interneto svetainės adresas

Bendrovės pavadinimas

www.sparkmarkets.com

Binary Sviss, Precise Services OU

yfxcapital.com

YFX Capital; T.W Capital LTD ir Trust Company Complex

http://everest.trade/

Everest Trade

www.superbinary.com

Strategy One Ltd

xtrade.ru

Xtrade International Ltd (anksčiau – Financial Arena Ltd)

https://armax.trade/en/

ARMAX.TRADE; Vellamo Holdings Corp.

www.gfbroker.com

GFBroker; Global Financial Broker; International WEB Brokers Ltd; Worldwide Markets Ltd

http://mrtmarkets.com/fx/ru

MRTmarkets; KHO Tech Ltd

https://gftinternational.com/

 Global Financial Traders

Primename, kad nuolat ir profesionaliai teikti investicines paslaugas Lietuvoje gali tik:

1) finansų maklerio įmonės, turinčios Lietuvos banko ar kitos Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybės priežiūros institucijos išduotą finansų maklerio įmonės licenciją;

2) Lietuvoje ar kitoje ES ar EEE valstybėje licencijuotos kredito įstaigos, jeigu kredito įstaigos licencija suteikia teisę teikti investicines paslaugas;

3) finansų patarėjų įmonės, turinčios priežiūros institucijos išduotą finansų patarėjo įmonės licenciją.

Įmonių, kurios turi teisę teikti investicines paslaugas mūsų šalyje, sąrašą rasite Lietuvos banko interneto svetainėje. Jeigu įmonės nėra šiame sąraše, Lietuvos bankas primygtinai siūlo nesinaudoti jos paslaugomis.

Trys atsargumo taisyklės neprofesionaliems investuotojams

Lietuvos bankas įspėja saugotis investicinių priemonių rinkoje nelegaliai veikiančių įmonių ir jų atstovų, siekiančių įvairiais būdais ir priemonėmis pasisavinti investuotojų lėšas.

Pirma taisyklė – neinvestuoti į produktus, kurių neišmanote. Nepaisydami šio patarimo rizikuojate ne tik prarasti savo santaupas, bet ir įlįsti į skolas.

Antra taisyklė – patikrinti, ar investavimo paslaugas siūlanti įstaiga turi reikiamą licenciją. Tą galima padaryti Lietuvos banko svetainės lb.lt skiltyje „Licencijavimas“. Prisiminkite – įmonės pavadinimas turi tiksliai sutapti su nurodytu Lietuvos banko svetainėje.

Trečia taisyklė – vengti pasiūlymų, žadančių „greitą praturtėjimą“ ir „jokios rizikos“.

Dažnai investuotojai praranda lėšas susivilioję „brokerių“ jiems telefonu siūlomais „itin patraukliais investavimo pasiūlymais“ („labai lankstūs produktai ir didelis jų pasirinkimas“, „minimalios rizikos ir garantuoti pelnai“, „nedidelės pradinės įmokos ir galimybė prekiauti pasinaudojant dideliu svertu“, „prekybai pradėti siūlomi negrąžintinai suteikiami premijiniai pinigai (angl.: bonus)“, „itin lanksčios ir išskirtinės prekybos sąlygos“ bei „maži ar apskritai netaikomi paslaugų teikimo mokesčiai“, „asmeninio konsultanto (brokerio) priskyrimas“ ir pan.) ir patikėję savo investicijas sukčiams.