Lietuvos bankas
2023-01-04
11

Lietuvos bankas investavo 25 mln. Eur į Kanados vyriausybės išleistą tikslinę 500 mln. Kanados dolerių (CAD) vertės (šiuo metu apie 345 mln. Eur) 5 m. trukmės obligacijų emisiją, kurios lėšos skiriamos pagalbai Ukrainai.

„Lietuvos bankas nuosekliai siekia padėti su agresoriumi kovojančiai Ukrainai. Įsigydami šių finansų rinkose precedento neturinčių Kanados vyriausybės Ukrainos suverenumo obligacijų, ne tik parėmėme ukrainiečių kovą už laisvę, bet ir investavome į aukščiausio reitingo didžiojo septyneto šalies skolos vertybinius popierius“, – sako Gediminas Šimkus, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Ši obligacijų emisija buvo platinama Kanados vidaus ir tarptautinėse finansų rinkose bei papildė 2 mlrd. CAD vertės Kanados vyriausybės finansinės pagalbos Ukrainai paketą. Už obligacijas surinktos lėšos per specialią Tarptautinio valiutos fondo sąskaitą skiriamos tiesiogiai Ukrainai būtiniausiems poreikiams, pavyzdžiui, pensijoms, energetinių išteklių įsigijimui, rusijos raketų atakomis griaunamos energetinės infrastruktūros atstatymui ir palaikymui. Palūkanas už šias obligacijas mokės ir pasibaigus terminui išpirks Kanados vyriausybė. Šioms obligacijoms suteiktas aukščiausias Kanados valstybės kredito reitingą atitinkantis AAA kredito reitingas. Šių obligacijų pajamingumas 3,245 proc., jos bus išperkamos 2027 m. rugpjūčio 24 d. – Ukrainos nepriklausomybės dieną.

Lietuvos bankas jau anksčiau investavo 100 mln. į Europos Tarybos vystymo banko (ETVB) išleistą tikslinę socialinės įtraukties obligacijų emisiją, kurios lėšos skiriamos pagalbai Ukrainos pabėgėliams įvairiose šalyse teikti.

Lietuvos bankas praėjusį mėnesį išleido kolekcinę monetą, skirtą Ukrainos kovai už laisvę. Jau išpirkta daugiau nei 90 proc. iš 5 000 bendro monetų tiražo, o Lietuvos bankas pervedė beveik trečdalį milijono eurų surinktų lėšų į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Pardavus likusias tiražo monetas, lėšos Ukrainai bus pervestos į tą pačią sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti.

Ukrainos kovai už laisvę skirtą sidabro monetą dar galima įsigyti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje bei Kaune. Asmens, perkančio šią kolekcinę monetą, pagalba Ukrainai – 70 Eur, bendra monetos kaina – 96,80 Eur. Kviečiame įsigyti ir padėti Ukrainai!

Daugiau apie pagalbą ukrainiečiams ir aktuali informacija apie finansines paslaugas Lietuvoje – Lietuvos banko interneto svetainėje.