Lietuvos bankas
2024-05-24
11

Gegužės 24 d. prasidės 2024 m. Lietuvos konsultacijos pagal Tarptautinio valiutos fondo (TVF) steigimo sutarties IV straipsnį. Borchos Grasijos (Borja Gracia) vadovaujama TVF misija Lietuvoje dirbs iki birželio 7 d.

Konsultacijų metų numatyti TVF ekspertų susitikimai su Lietuvos banko vadovais. TVF misijos nariai taip pat susitiks su Finansų ministerijos ir kitų valstybės institucijų bei privačiojo sektoriaus atstovais. TVF ekspertai susipažins su bendra Lietuvos makroekonomine padėtimi, darbo rinkos tendencijomis. Susitikimuose su institucijų atstovais taip pat bus diskutuojama  fiskalinės politikos, struktūrinių reformų darbotvarkės, finansų sektoriaus reguliavimo klausimais.

Išskirtinis dėmesys bus skiriamas Lietuvos ūkio produktyvumui ir konkurencingumui tarptautinėje rinkoje, taip pat ir fiskalinėms priemonėms, kuriomis būtų galima finansuoti augantį investicijų į krašto apsaugą poreikį, o ilguoju laikotarpiu – reikšmingai išaugsiančias išlaidas dėl senstančios visuomenės.

Šias temas TVF ekonomistai nagrinės ir bendroje TVF ir Lietuvos banko makroekonominių tyrimų konferencijoje, kuri vyks gegužės 31 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Renginio pradžioje numatoma aukšto lygio diskusija, kurioje TVF misijos Lietuvoje vadovas kartu su Lietuvos banko valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi ir Finansų ministre Gintare Skaiste aptars, kaip ir kodėl Lietuvos eksportuotojams sekėsi prisitaikyti prie įvairių išorinių sukrėtimų per pastaruosius dvejus metus, taip pat ir jų konkurencingumo perspektyvas.

TVF yra 190 valstybių jungianti organizacija, kuri siekia visų savo narių tvaraus ekonomikos augimo ir gerovės. Lietuva TVF narė yra nuo 1992 m., mūsų šaliai TVF atstovauja centrinio banko vadovas.