Lietuvos bankas
2020-11-18
11

Lietuvos banko valdyba priėmė sprendimą 5 eurų aukso monetos, skirtos žemės ūkio mokslams, išleidimą perkelti į lapkričio 30 d., išankstinio platinimo data nustatoma atitinkamai lapkričio 23 d., nuo 8 val. ryto. Ankstesnė planuota išleidimo į apyvartą diena buvo lapkričio 25 d.

Šis sprendimas priimtas po to, kai lapkričio 18 d. numatyto išankstinio platinimo metu dėl įdiegtų naujų IT saugumo skydų sutriko el. parduotuvės www.monetos.lb.lt veikla. Sutrikus el. parduotuvės veiklai, mokėjimų nesulaukusi sistema automatiškai anuliavo visus užsakymus, kurie buvo atlikti iki 9 val. ryto. Tad daugiau nei 400 žmonių neteko galimybės įsigyti monetų ir vėliau dėl nustatyto dviejų monetų limito vienam asmeniui išankstinio platinimo metu.

Įvertinus šias aplinkybes ir siekiant sudaryti lygias sąlygas visiems norintiesiems įsigyti monetą, visi lapkričio 18 d. išankstiniai užsakymai buvo anuliuoti ir Lietuvos banko valdybos nutarimu paskirta nauja išankstinio platinimo ir išleidimo data.

Lietuvos bankas taip pat inicijuoja vidinį patikrinimą dėl pasikartojančių incidentų el. parduotuvėje www.monetos.lb.lt.

Nuoširdžiai atsiprašome visų klientų už patirtus nepatogumus ir dėkojame už Jūsų kantrybę.