Lietuvos bankas
2024-06-11
11

Šiandien Lietuvos bankas priims 120 vaikų unikaliuose istoriniuose Kauno rūmuose, kartu su organizacija „Gelbėkit vaikus“ įgyvendindamas socialinę iniciatyvą „Vaikų diena LB Kauno rūmuose – vaikų dienos centrams“. Čia vaikai išgirs pasakojimą apie pinigų ir bankininkystės, Lietuvos banko istoriją, patarimų, kaip saugiai tvarkyti savo pinigus.

„Laikydamiesi Lietuvos banko vertybių, viena iš kurių yra kurti vertę visuomenei, didelį būrį jos jauniausių narių pakvietėme į įdomią kelionę po neaprėpiamą pinigų pasaulį, kurio centru šiandien taps šalies centrinio banko Kauno rūmai. Tai bus ir netradicinė pamoka apie pinigus, kaip juos taupyti, protingai išleisti. Pamoka vyks ne mokykloje, o banke, tuo ji neįprasta ir, tikiuosi, jos metu gautas žinias jauni žmonės įsimins ilgam, jos pravers gyvenime“, – sako Julita Varanauskienė, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja.

Renginyje Lietuvos banko Kauno rūmuose sudarytos sąlygos dalyvauti vaikams iš Kazlų Rūdos, Šakių, Marijampolės, Kauno miesto ir rajono. Jie kartu su finansinio raštingumo lektore Natalija Vėževičiene ieškos atsakymo, kodėl svarbu taupyti, prisimindami literatūros ir pasakų motyvus.

„Išvažiuojamosios edukacijos bei ekskursijos yra vienos vaikų laukiamiausių pramogų. Jiems tai nėra tik galimybė pakeliauti, bent trumpam išvažiuoti iš gimtojo miesto, pamatyti, kokioje gražioje šalyje gyvename, bet ir turtinanti patirtis. Viena yra išklausyti istorijos ar finansinio raštingumo pamoką, tačiau visai kas kita – patirti ją gyvai. Vaikus iš mūsų organizacijos globojamų vaikų dienos centrų šiandien į Kauną išlydėjome su šypsena, o pasitiksime ūgtelėjusius žiniomis. Tai neįkainojama Lietuvos banko dovana, už kurią esame nuoširdžiai dėkingi“, – teigia organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė. 

Per ekskursiją Lietuvos banko rūmuose Kaune jaunieji lankytojai galės aplankyti Pinigų muziejaus ekspoziciją, išvysti daugiau kaip 3 tonas sveriančias pinigų saugyklos duris, pasigrožėti įspūdingais tarpukario Kauno meno mokyklos atstovų paveikslais, pabuvoti buvusio Ministro Pirmininko Augustino Voldemaro apartamentuose su 8 m aukščio kupolu, pamatyti vieną seniausių liftų Kaune, pasiklausyti pasakojimų apie Vladą Jurgutį ir kitus tarpukario Lietuvos banko valdytojus. 

Kaip socialiai atsakinga organizacija, Lietuvos bankas praėjusiais metais organizavo ukrainiečių vaikų dieną – dešimtims Ukrainos vaikų globos namų vaikų dovanojome įspūdžių ir žinių kupiną dieną: edukacinę programą Pinigų muziejuje, „Teatriuko“ trupės pasirodymą ir didžiųjų muilo burbulų pūtimą jau sužaliavusiame Lietuvos banko vidaus kiemelyje.