Lietuvos bankas
2013-07-17
  • Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ir Europos Centrinio Banko vykdomosios valdybos narys Jörgas Asmussenas.  
    Nuotraukos autorius: Būtautas Barauskas (BFL)
11

Lietuvos ekonomika auga įspūdingu tempu, o užsibrėžus tikslą įsivesti eurą nuo 2015 m., svarbiausia nenukrypti nuo pasirinkto kurso, ypač siekiant suvaldyti viešųjų finansų biudžeto deficitą, konstatuota po trečiadienį, liepos 17 d., Lietuvos banke įvykusio Valdybos narių ir Europos Centrinio Banko vykdomosios valdybos nario Jörgo Asmusseno susitikimo.

„Svarbiausias ir sudėtingiausias uždavinys – užtikrinti ekonomikos raidos tvarumą. Tai ne mažiau svarbu, nei atitikti konvergencijos kriterijus kažkuriuo konkrečiu vertinimo momentu“, – pažymėjo J. Asmussenas. Pasak jo, Lietuva demonstruoja įspūdingą ūkio augimą, o pasirengimo įvesti eurą kontekste, aktualiausi yra infliacijos, o ypač biudžeto deficito, suvaldymo darbai.

„Aptarus Lietuvos ūkio raidos aktualijas, mūsų ir kolegos iš ECB valdybos požiūriai sutapo: ryžtingais veiksmais įveikusi 2008–2009 m. ekonomikos sukrėtimus, Lietuva juda teisinga kryptimi. Dabar svarbiausia – nenukrypti nuo pasirinkto kurso ir užtikrinti viešųjų finansų tvarumą“, – po susitikimo pabrėžė Lietuvos banko valdybos primininkas Vitas Vasiliauskas.

Asmussenas ketvirtadienį, liepos 18 d., taip pat dalyvausLietuvos banko kartu su partneriais organizuojamoje apskritojo stalo diskusijoje Vilniaus universitete „Europos ekonominė integracija: iššūkiai ir galimybės“.