Lietuvos bankas
2022-04-12
11

Balandžio 21 d. centrinis bankas į apyvartą išleidžia proginę 2 eurų monetą, skirtą Lietuvos krepšinio 100-mečiui. BU kokybės monetą nuo rytojaus, balandžio 13 d., galima užsisakyti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt.

Nacionalinėje monetos pusėje, centrinėje dalyje, esantis Lietuvos žemėlapio kontūras pavaizduotas kaip krepšinio aikštelė, tarsi pabrėžiant, kad krepšinis Lietuvoje žaidžiamas labai seniai, jau 100 metų. Aplinkui puslankiu išdėstyti užrašai „Lietuva“, „1922–2022“. Monetos nacionalinės pusės autorius – dailininkas Egidijus Rapolis. Monetos bendroji pusė tokia pati, kaip apyvartinių monetų, jos autorius – Luc Luycx.

Moneta Lietuvos krepšinio 100-mečiui išleidžiama 0,75 mln. vienetų tiražu, iš jų 7 500 vnt. – BU kokybės specialioje numizmatinėje pakuotėje. Užsisakydamas BU kokybės monetų iš anksto ar monetos išleidimo dieną, vienas pirkėjas galės jų nusipirkti ne daugiau kaip 2 vnt. Tokios monetos kaina – 9 Eur, o UNC kokybės monetos bus keičiamos už nominalą nuo monetų išleidimo dienos Lietuvos banko kasose.

Monetą lydinčios skrajutės tekstą parašė Ignas Grinevičius, aktualijų laidų bei laidų apie sportą kūrėjas ir vedėjas, Lietuvos krepšinio šimtmečiui skirto dokumentikos ciklo „Krepšinio namai“ prodiuseris.

Proginėmis 2 eurų monetomis galima atsiskaityti visose euro zonos šalyse.