Lietuvos bankas
2020-12-04
11

Pastaruoju metu į Lietuvos banką kreipiasi nemažai gyventojų, besiteiraujančių, kaip Lietuvoje galima išgryninti čekius. Tokios galimybės labai ribotos arba jų apskritai nėra.

Dėl mažėjančio čekio, kaip mokėjimo priemonės, populiarumo visame pasaulyje (iš esmės dėl modernių finansinių technologijų), jo rizikingumo (dėl čekių naudojimo sukčiavimo tikslais) ir kitų priežasčių Europos Sąjungos valstybių komerciniai bankai pamažu atsisako teikti čekių inkasavimo paslaugą. Lietuvos banko duomenimis, absoliuti dauguma mūsų šalyje veikiančių kredito įstaigų (bankai, kredito unijos) šios paslaugos neteikia ir nenumato jos teikti ateityje.

Gyventojams, turintiems čekių ir negalintiems jų išgryninti, siūlome kreiptis į čekį išdavusį subjektą su prašymu išmokėti lėšas kitu būdu (pvz., tarptautiniu pavedimu) arba išgryninti čekį jį toje šalyje, kurioje jis buvo išduotas. 

Čekis – tai mokėjimo dokumentas, kuriuo jį išrašęs asmuo įsako bankui be sąlygų išmokėti čekyje įrašytą pinigų sumą jame nurodytam arba jį pateikusiam asmeniui.

Prireikus čekį išdavusiai institucijai ar bendrovei pateikti įrodymus, apie čekių ribotas išgryninimo galimybes mūsų šalyje, galite atsisiųsti Lietuvos banko oficialią pažymą (96.2 KB download icon).