Lietuvos bankas
2020-10-05
  • AdobeStock_168282784.jpeg
     
11

Pastaruoju metu į Lietuvos banką kreipėsi nemažai gyventojų, besiteiraujančių, kaip Lietuvoje galima išgryninti čekius. Tokios galimybės nėra.

Dėl mažėjančio čekio, kaip mokėjimo priemonės, populiarumo visame pasaulyje (iš esmės dėl modernių finansų technologijų), jo rizikingumo (dėl čekių naudojimo sukčiavimo tikslais) ir kitų priežasčių Europos Sąjungos valstybių komerciniai bankai pamažu atsisako teikti čekių inkasavimo paslaugą. Lietuvos banko duomenimis, mūsų šalyje veikiantys bankai šios paslaugos neteikia ir nenumato jos teikti ateityje.

Gyventojams, turintiems čekius ir negalintiems jų išgryninti, siūlome kreiptis į čekį išdavusį subjektą su prašymu išmokėti lėšas kitu būdu (pvz., tarptautiniu pavedimu) arba išgryninti čekį toje šalyje, kurioje jis buvo išduotas. Jeigu prireiktų, gyventojai gali kreiptis į Lietuvos banką dėl pažymos, kad čekių išgryninimo paslaugos Lietuvoje neteikiamos.

Čekis – tai mokėjimo dokumentas, kuriuo jį išrašęs asmuo įsako bankui be sąlygų išmokėti čekyje įrašytą pinigų sumą čekyje nurodytam arba jį pateikusiam asmeniui.