Lietuvos bankas
2018-10-16
11

Vakar Frankfurte prie Maino suskambėjo trečiojo ir paskutinio Europos kultūros dienų renginio, skirto Lietuvai, koncertas. Šiuolaikinių lietuvių kompozitorių ir kitus kūrinius atliko Lietuvos kamerinis orkestras. Šio jau tradicija tapusio Europos Centrinio Banko renginio simbolis – skulptūrėlė – nuo metų pradžios buvo eksponuojama Lietuvos banko Pinigų muziejuje. Ji perduota Europos Centrinio Banko vadovui – kitąmet koncertų ciklas bus skirtas Europos kultūrai.

„Noriu nuoširdžiai padėkoti tiems, kurių darbo ir pastangų dėka visi įspūdingi Lietuvos kultūrai skirti koncertai Frankfurte sulaukė didžiulio pasisekimo, nepaisant kartais išties ekstremalių oro sąlygų. Europos kultūros dienos šiemet tapo tikra lietuviškos muzikos švente – džiaugiamės, kad, minėdami valstybės atkūrimo šimtmetį, galėjome jums pristatyti turtingą savo kultūrą“, – prieš trečiąjį koncertą į susirinkusią publiką kreipėsi Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.  

Lietuvos muzikinės kultūros pristatymas prasidėjo rugpjūčio 23-iąją. Frankfurto radijo simfoninio orkestro kartu su choru „Jauna muzika“ atliekamus kūrinius turėjo galimybę išgirsti ne tik Vokietijos publika, bet ir Lietuvos žiūrovai, dirbantys ar tuo metu viešėję Frankfurte, tačiau dėl artėjančios audros koncertas buvo nutrauktas vos jam įpusėjus. 

Paskutinis, trečiasis Europos kultūros dienų koncertas įvyko spalio 16 d. Senojoje Frankfurto operoje (vok. Alte Oper). Čia koncertavo Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas Sergejus Krylovas, dirigentas Martynas Stakionis) su solistais Džeraldu Bidva (smuikas), Lina Dambrauskaite (sopranas), Giovanni da Silva (tenoras) ir Andriumi Žlabiu (fortepijonas).

Tradicinės 16-ąjį kartą rengiamos Europos kultūros dienos pirmą kartą buvo skirtos Lietuvos kultūrai pristatyti.