Lietuvos bankas
2019-07-09
  • Melagingos naujienos.png
     
11

Dėmesio! Sukčiai, pateikdami melagingą informaciją ir išgalvotas Lietuvos banko valdybos pirmininko citatas, interneto svetainėje delfi.naujienosjums.com siūlo investuoti į kriptovaliutas ir taip bando išvilioti Jūsų pinigus. Nepakliūkite ant šio kabliuko! 

„Sukčiai nuolat ieško naujų formų, prisidengdami ir žinomais žmonėmis, žiniasklaidos priemonėmis, todėl Lietuvos bankas primena, kad nedera investuoti į produktus, kurių nesuprantate. Taip pat nepasiduokite manipuliacijoms – venkite pasiūlymų, kuriais žadamas „greitas praturtėjimas“ nepatiriant „jokios rizikos“. Papildomas požymis – kartu pateikiamos „sėkmės istorijos”, kur esą per naktį ar savaitę nieko nedarant, tik kelis kartus kliktelėjus pele, tampama milijonieriais. Taip nebūna, o „sėkmės istorija” paprastai baigiasi prarastais pinigais. Tipiniu atveju žmonės netenka tūkstančių ar dešimčių tūkstančių eurų, o kai kuriais atvejais – ir kelių šimtų tūkstančių eurų," – sako Audrius Šilgalis, Lietuvos banko Investicinių paslaugų priežiūros skyriaus vadovas. 

Lietuvos bankas jau yra įtraukęs svetainę delfi.naujienosjums.com ir kitas svetaines, į kurias veda nuorodos, į juodąjį sąrašą ir imasi priemonių, kad ši svetainė būtų blokuojama, t.y. vartotojams nepasiekiama. Susidūrę su tokiais atvejais ar kilus įtarimui, praneškite Lietuvos bankui el. paštu [email protected] ar privačia feisbuko žinute.