Lietuvos bankas
2012-03-06

Lietuvos banko valdyba šiandien nutarė išduoti dvi mokėjimo įstaigos licencijas, suteikiančias teisę teikti Mokėjimų įstatymo 5 straipsnio 6 punkte nustatytą mokėjimo paslaugą: pinigų perlaidos.

Licencijas gaus UAB ,,Kaišiadorių butų ūkis“ ir UAB ,,Kauno spauda“. Iki šiol licencijos teikti mokėjimo paslaugas buvo išduotos 15 įmonių.

UAB ,,Kaišiadorių butų ūkis“ ketina surinkti ir pervesti komunalinių ir/ar kitų paslaugų teikėjams šių paslaugų vartotojų sumokėtas įmokas už paslaugas (už šilumą, karštą ir šaltą vandenį, dujas, elektros energiją ir kt.). Bendrovė informavo, kad, gavusi mokėjimo įstaigos licenciją, įmokų iš mokėjimo paslaugų vartotojų surinkimo veiklą vykdys dviem būdais: pirmasis – įmokos iš vartotojų grynaisiais pinigais, atsiskaitant litais, bus surenkamos bendrovės kasose; antrasis – vartotojams bus sudaryta galimybė už paslaugų teikėjų suteiktas paslaugas atsiskaityti internetu.

UAB „Kauna spauda“ surenka įmokas (grynaisiais pinigais) už komunalines, ryšio paslaugas, dienraščių prenumeratą ir sumokėtas įmokas perveda šių paslaugų teikėjams. Šiuo metu įmokos yra surenkamos UAB ,,Kauno spauda“ priklausančiose prekybos vietose – 115 kioskuose ir 7 paviljonuose. Bendrovė informavo, kad dėl mokėjimo paslaugų teikimo yra sudariusi bendradarbiavimo sutartis su daugiau nei dešimt įvairių paslaugų teikėjų (UAB ,,Omnitel“, UAB ,,Kauno vandenys“, UAB ,,Kauno energija“, AB ,,City Service“ ir kt.). UAB ,,Kauno spauda“ planuoja išplėsti prekybos tinklą, paslaugų teikėjų sąrašą, visose prekybos vietose įrengti kortelių skaitytuvus ir kt.

Lietuvos banko valdyba taip pat nutarė įtraukti mokėjimo įstaigos UAB ,,Viena sąskaita“ (Kaunas) tarpininką – akcinę bendrovę Lietuvos paštą – į viešąjį mokėjimo įstaigų sąrašą.