Lietuvos bankas
2021-07-05
11

Liepos 5 dieną darbą Briuselyje pradeda Lietuvos Respublikos (LR) pinigų ir bankų atašė – į šią poziciją paskirta konkursą laimėjusi Lietuvos banko vyresnioji ekonomistė Agnė Dirmeikienė, pastaruoju metu dirbusi Europos Centriniame Banke (ECB), o iki tol – Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamente.

Pagrindinė LR pinigų ir bankų atašė užduotis – aktyviai bendradarbiauti su kitomis LR institucijomis formuojant Lietuvos poziciją bei atstovaujant ją Europos Sąjungos (ES) darbotvarkėje ir teisėkūros procese, palaikyti ir plėtoti ryšius su ES institucijomis, kitų nacionalinių centrinių bankų atstovais Briuselyje bei ES valstybių narių nuolatinėmis atstovybėmis. 

A. Dirmeikienė yra baigusi teisės magistro studijas Vilniaus universitete, studijavo finansų rinkų reguliavimo mokslus Londono ekonomikos ir politikos mokslų mokykloje bei politikos ir tarptautinių santykių mokslus Jorko universitete. Ji taip pat yra Europos diplomatijos akademijos Varšuvoje absolventė. 

Pastaruosius dvejus metus A. Dirmeikienė dirbo ECB, Pirmininkės Christine Lagarde Sekretoriate, ji buvo atsakinga už sekretoriavimą pagrindiniam Europos sisteminės rizikos valdybos sprendimų priėmimo organui – Generalinei valdybai.