Lietuvos bankas
2015-07-13
11

Liepos 13 d. Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininkas Pavelas V. Kalauras (Pavel V. Kallaur). Susitikimų metu numatoma pasidalyti Lietuvos banko patirtimi konsoliduojant finansų rinkos priežiūrą, aptarti ekonomikos ir finansų raidą Baltarusijoje ir Lietuvoje, apsvarstyti tarpusavio bendradarbiavimo klausimus.

Baltarusijos nacionalinio banko vadovui bus pristatytas prieš keletą metų Lietuvoje įdiegtas finansų rinkos priežiūros modelis, kai Lietuvos banke buvo sutelkta komercinių bankų ir kitų kredito bei mokėjimų įstaigų, vertybinių popierių ir draudimo rinkų priežiūra, taip pat vartotojų bei finansų įstaigų ginčų nagrinėjimas. Tai leido padidinti priežiūros veiksmingumą ir sumažinti biudžeto išlaidas. Iki tol minėtas funkcijas atlikdavo keturios skirtingos institucijos.

Svečias taip pat lankysis Lietuvos banko pinigų muziejuje ir UAB Lietuvos monetų kalykloje, kurioje susipažins su monetų ir medalių kūrimo bei gamybos procesais. Lietuvos monetų kalykla nuo 2001 m. bendradarbiauja su Baltarusijos nacionaliniu banku kolekcinių (proginių) monetų gamybos paslaugų teikimo srityje.