Lietuvos bankas
2023-03-15
11

Lietuvos bankas atnaujino informaciją apie indėlių palūkanų normas, kurias siūlo šalyje veikiantys komerciniai bankai, užsienio bankų filialai ir kredito unijos. Be to, papildytas indėlius priimančių kredito įstaigų sąrašas – šiuo metu jame yra beveik 70 finansų įstaigų.

Palyginti su š.m. vasario 28 d. informacija, indėlių palūkanas padidino 9 kredito įstaigos, o viena – sumažino. Už terminuotąjį 12 mėnesių indėlį siūloma nuo 0,25 iki 3 proc. metinių palūkanų, už kaupiamąjį – nuo 0,02 iki 2,90 proc. metinių palūkanų. Kredito įstaigų indėlių palūkanų normas Lietuvos bankas skelbia siekdamas paskatinti gyventojus aktyviau domėtis ir naudotis finansinėmis paslaugomis, stiprinti konkurenciją tarp finansų rinkos dalyvių.  

Indėliai yra viena paprasčiausių ir saugiausių investavimo priemonių, juos Lietuvoje priima bankai, kai kurie užsienio bankų filialai ir kredito unijos. Visi tiek bankuose, tiek užsienio bankų filialuose, tiek kredito unijose saugomi indėliai iki 100 tūkst. Eur yra apdrausti. Tiesa, derėtų žinoti, kad, norint padėti indėlį į kredito uniją, reikės tapti jos nariu įsigyjant pajų.

Lentelėse pateikiamos Lietuvoje įvairios trukmės indėlius eurais priimančių finansų įstaigų palūkanų normos. 

Bankų ir kredito unijų palūkanų normos už indėlius.         

Lietuvos bankas taip pat skelbia mūsų šalyje veikiančių mokėjimo paslaugų teikėjų įkainius