Lietuvos bankas
2019-11-19
  • IMG_5210.jpg
     
    Nuotraukos autorius: Martynas Ambrazas
11

Sėkmingai įdiegus techninius pakeitimus, atnaujinta Lietuvos banko el. parduotuvė monetos.lb.lt. Dabar vartotojai gali patogiau ieškoti monetų (atsirado daugiau rūšiavimo parinkčių), pakeisti monetos atsiėmimo vietą (Vilnius ar Kaunas). Įdiegti patobulinimai taip pat užtikrins greitesnį klientų aptarnavimą Lietuvos banko kasose.

Atnaujinus parduotuvę įsigaliojo ir Lietuvos banko numizmatinių vertybių pardavimo taisyklių pakeitimai, svarbiausi jų:

  • Visas išleistų naujų monetų tiražas pateks į el. parduotuvę pradėjus išankstinę prekybą, t. y. likus 5 darbo dienoms iki oficialios monetos išleidimo į apyvartą datos.
  • Monetos išleidimo dieną kasose bus galima ją įsigyti tik tuo atveju, jei visas tiražas nebus išpirktas išankstinės prekybos metu. Jei el. parduotuvėje visos monetos bus nupirktos iki monetos išleidimo į apyvartą datos, prekyba Lietuvos banko kasose nevyks.
  • Dalis monetos tiražo gali būti skirta Lietuvos banko reprezentacijos reikmėms, savivaldos įstaigoms ir su monetos tema susijusioms organizacijoms, taip pat prekybai mugėse.

Šie pakeitimai užtikrins aiškesnį monetų tiražo paskirstymą. Kaip ir anksčiau, išankstinės prekybos metu ir monetos išleidimo dieną vienas asmuo galės įsigyti ne daugiau kaip 2 arba 5 kolekcines monetas (priklausomai nuo metalo). Vėliau monetų bus galima įsigyti be apribojimų.