Lietuvos bankas
2015-12-23
  • Ispejimas.jpg
     
11

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, įvertinusi atlikto planinio AB „Pieno žvaigždės“ reglamentuojamos informacijos atskleidimo tyrimo rezultatus, nusprendė įspėti bendrovę už esminių įvykių skelbimo pažeidimus.

Tyrimo metu Priežiūros tarnyba nustatė, kad AB „Pieno žvaigždės“ valdyba, 2015 m. balandžio 2 d. posėdyje nusprendusi siūlyti akcininkų susirinkimui patvirtinti dividendus, apie tai paskelbė nesilaikydama Vertybinių popierių įstatymo reikalavimų. Taip pat tikrinamu laikotarpiu bendrovės valdybai patvirtinus preliminarius tarpinių laikotarpių veiklos rezultatus jie, kaip viešai neatskleista informacija, užuot paskelbti nedelsiant po jų patvirtinimo, buvo paskelbti tik praėjus tam tikram laikui, kaip tarpinė informacija.

Be to, nustatyta, kad 2014 m. rugpjūčio mėn. delsdama viešai, teisės aktų nustatyta tvarka paaiškinti su pieno produkcijos įvežimo į Rusijos Federaciją apribojimu susijusią situaciją, AB „Pieno žvaigždės“ veikė nerūpestingai ir neatsižvelgė į Viešai neatskleistos informacijos konfidencialumo užtikrinimo ir atskleidimo taisyklių reikalavimus.

Skiriant sankciją atsižvelgta į tai, kad nebuvo nustatyta žala, neteisėtų pajamų gavimo faktų ar kitos pažeidimus sunkinančios aplinkybės, taip pat bendrovė įsipareigojo atsižvelgti į tyrimo išvadoje nustatytus trūkumus ir pažeidimus.