Lietuvos bankas

Balandžio 14 d., Nacionalinę finansinio raštingumo dieną, kviečiame ne tik sužinoti naudingos informacijos, bet ir smagiai praleisti laiką su šeima, draugais, kolegomis ir bendruomene.

Nacionalinės finansinio raštingo dienos veiklos – nemokamos.

Nacionalinės finansinio raštingumo dienos veiklos
Balandžio 10–17 d. Lukiškių aikštėje Jūsų lauks specialiai Nacionalinei finansinio raštingumo dienai įrengta interaktyvi kolona. Ateikite, paspauskite mygtuką, gaudykite ženkliuką ir įsisekite Nacionalinės Finansinio raštingumo dienos simbolį – aitvarą.
Balandžio 14 d. 10 val. skelbsime Nacionalinės finansinio raštingumo dienos pradžią ir spaudos konferencijos metu aptarsime šalies gyventojų finansinio bei ekonominio raštingumo lygį. Dalyvauja: Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Asta Kuniyoshi, Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro vadovė Viktorija Dičpinigaitienė ir psichologė-psichoterapeutė Lina Bagdonavičienė.
Nuo balandžio 14 d. Finansinio raštingumo įgūdžius reikia formuoti kuo jaunesniame amžiuje, todėl Lietuvos banko Pinigų muziejuje (Totorių g. 2/8, Vilnius), Lietuvos banko rūmuose Kaune (Maironio g. 25) ir virtualiai pradėsime edukacines veiklas finansinio raštingumo temomis. Nuo balandžio 14 d. mokiniai turės galimybę ne tik išgirsti apie pinigų istoriją ir reikšmę kasdieniame gyvenime, bet ir įgyti svarbių finansinio raštingumo įgūdžių. Norintiems dalyvauti šiose veiklose būtina registracija, ją atversime Nacionalinės finansinio raštingumo dienos metu (balandžio 14 d.).

Balandžio
20 d. 

Nuo 9.30 val. organizuojame dirbtuves Nacionalinei finansinio raštingumo dienai paminėti, skirtas smulkiajam ir vidutiniam verslui. Dirbtuvių metu Lietuvos banko atstovas Lukas Baliukonis dalinsis tyrimo „Smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimo galimybių tyrimas“ rezultatais, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) atstovė Asta Slapšienė skaitys pranešimą „Finansavimas, kuris padeda auginti verslą“, o Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro atstovas Andrius Dargevičius pasidalins žiniomis, kurios verslui padės apsisaugoti nuo sukčių atakų.
Visą balandžio mėnesį Kad finansų vėjo gūsis pasiektų visos Lietuvos namus, įstaigas ir organizacijas, kartu lankstykime Nacionalinės finansinio raštingumo dienos simbolį – aitvarą. Kviečiame tėvelius įsirengti kūrybines dirbtuves namuose, mokykloje ar kitoje vietoje ir jų metu kalbėtis apie finansus su vaikais, o įvairių įstaigų ir organizacijų darbuotojus gerai praleisti laiką diskutuojant apie finansinio raštingumo svarbą. Instrukcija (251.5 KB download icon)
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-03-29