Lietuvos bankas
Rugsėjo 28 18:00

Lietuvos banko Pinigų muziejus ir Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia į tarptautinę parodą „100 metų: litas, latas, krona“, kurią parengė Lietuvos ir Latvijos nacionaliniai ir Estijos istorijos muziejai. Paroda skirta nacionalinių valiutų šimtmečiui paminėti.

Parodos „100 metų: litas, latas, krona“  atidarymas vyks 2022 m. rugsėjo 28 d. 18 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Vilniuje. Paroda veiks iki 2023 m. vasario 5 d.

#LB100 | Ši paroda yra vienas iš Lietuvos banko šimtmečiui skirtų renginių.

Parodoje  „100 metų: litas, latas, krona“ bus pristatomos trijų Baltijos valstybių nacionalinės valiutos ir jų raida tarpukariu ir po nepriklausomybės atgavimo XX a. paskutiniojo dešimtmečio pradžioje. Parodoje bus eksponuojamos vertybės iš kelių Lietuvos muziejų – taip pat ir iš Lietuvos banko Pinigų muziejaus: pinigai, jų gamybos priemonės, su bankininkyste susiję eksponatai ir t. t. Tai bus pirmas kartas, kai Pinigų muziejaus eksponatai bus pristatyti tarptautinėje parodoje.

2023 m. kovo–gegužės mėn. paroda bus eksponuojama Latvijos nacionaliniame istorijos muziejuje, Rygoje, o 2023 m. birželio–spalio mėn. Estijos istorijos muziejuje, Taline.

---
Parodos organizatoriai: Lietuvos nacionalinis muziejus, Latvijos nacionalinis istorijos muziejus, Estijos istorijos muziejus.
Partneriai: Lietuvos banko Pinigų muziejus, Estijos banko muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-15