Lietuvos bankas
Gegužės 31 08:30 - 15:00
Vilnius Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Vokiečių g. 10, 402 salė

Gegužės 31 d. Lietuvos bankas ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) organizuoja atvirą tarptautinį seminarą „Makroekonominiai iššūkiai Lietuvoje: konkurencingumo ir atsparumo stiprinimas“. Seminaras vyks Vilniaus universiteto (VU) Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Renginys skirtas visiems, kurie domisi mūsų šalies ekonomikos ir politikos aktualijomis. 

Renginio metu TVF misijos Lietuvoje vadovas Borja Gracia, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus ir Finansų ministrė Gintarė Skaistė apžvelgs pastarojo laikotarpio Lietuvos eksporto rezultatus rusijos karo prieš Ukrainą ir išaugusių gamybos sąnaudų kontekste, aptars ilgojo laikotarpio ekonomikos produktyvumo perspektyvas. TVF ir Lietuvos banko ekonomistai pristatys naujausius tyrimus apie Lietuvos makroekonominius iššūkius.  

TVF komanda pasidalys ilgamečiu įdirbiu Lietuvos ekonomikos konkurencingumo tema ir seminare pristatys lyginamąją analizę apie Baltijos šalių produktyvumo ir konkurencingumo raidą. Ypatingą dėmesį jie sutelks į tai, kaip ir kodėl Lietuvos eksportuotojams sekėsi prisitaikyti prie įvairių išorinių sukrėtimų per pastaruosius dvejus metus.  

Lietuvos banko tyrėjai pristatys analizę apie įmonių konkurencijos Lietuvoje būklę ir poveikį įmonių pelnui bei darbuotojų atlyginimams.  

Renginio pabaigoje TVF ekonomistai pateiks rekomendacijų, kaip Lietuva galėtų finansuoti padidėjusį investicijų į krašto apsaugą poreikį, o ilguoju laikotarpiu – reikšmingai padidėsiančias išlaidas dėl senstančios visuomenės. 

PROGRAMA

Renginys vyks anglų kalba

08:30–09:00 Pasitikimo kava
09:00–09:40

Lietuvos ir pasaulio ekonomika (1.4 MB download icon), Borja Gracia, TVF misijos Lietuvoje vadovas

Pristatymas ir klausimų-atsakymų sesija

Numatoma tiesioginė transliacija

09:45–10:45

Aukšto lygio diskusija apie Lietuvos eksportuotojų konkurencingumą

Dalyviai: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus, TVF misijos Lietuvoje vadovas Borja Gracia ir Finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Moderatorė – Vaiva Šečkutė, Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vadovė.

Numatoma tiesioginė transliacija

10:45–11:00 Kavos pertraukėlė
11:00–11:55

„Naujosios kasdienybės link? Produktyvumas ir konkurencingumas Lietuvoje“ („Towards a New Normal? Productivity and Competitiveness in Lithuania“),

Saioa Armendariz, TVF

Pristatymas ir klausimų–atsakymų sesija

12:00–13:00 Pietų pertrauka
13:00–13:55

„Galios dinamika produktų ir darbo rinkose: Lietuvos duomenys“ („The Dynamics of Product and Labor Market Power: Evidence from Lithuania“),

Ziran Ding, Lietuvos banko Tyrimų centras

Pristatymas ir klausimų–atsakymų sesija

14:00–14:55

„Laviravimas minų laukuose ir priešpriešinis vėjas: nacionalinis saugumas, klimato kaita, demografiniai pokyčiai ir fiskalinė politika“

(„Navigating Minefields and Headwinds. National Security, Climate Change, Demographic Shifts and Fiscal Policy“)

Serhan Cevik, TVF

Pristatymas ir klausimų–atsakymų sesija

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-06-03