Lietuvos bankas
Kovo 18
Kovo 19
Kovo 20
Kovo 21
Kovo 22
Kovo 23
Kovo 24

2024 m. kovo 18–24 d. vyks Pasaulinė pinigų savaitė (angl. Global Money Week), kurios tema „Apsaugok savo pinigus – užsitikrink ateitį“.

Pasaulinė pinigų savaitė 2024 | Global Money Week

Šiais metais Pasaulinės pinigų savaitės metu daugiausia dėmesio bus skiriama saugiam pinigų valdymui ir pabrėžiama, kad labai svarbu atsakingai ir remiantis žiniomis elgtis su asmeniniais finansais – žinoti apie galimą riziką finansų sektoriuje ir apsaugoti savo uždirbtus pinigus. Tokia rizika – tai finansinės apgaulės ir sukčiavimas, įskaitant duomenų viliojimą, naudojimąsi pinigų mulais ir prekybos internetu apgaules, taip pat su duomenų privatumu susijusios grėsmės. Dėl riboto finansinio raštingumo ir patirties trūkumo žmonės, deja, gali tapti finansinio sukčiavimo aukomis.

Lietuvos bankas yra Pasaulinės pinigų savaitės veiklas Lietuvoje koordinuojanti institucija.

Daugiau informacijos rasite čia.

Trumpai apie Pasaulinę pinigų savaitę:

Savaitė skiriama įvairaus amžiaus vaikams ir jaunimui. Kviečiame įsitraukti visus norinčiuosius – mokyklas, progimnazijas, gimnazijas, kolegijas, universitetus ir finansų rinkos dalyvius, kurie skiria dėmesį  vaikų ir jaunimo finansiniam raštingumui didinti.

Pasaulinės pinigų savaitės tikslas – suburti įvairaus amžiaus vaikus ir jaunus žmones kalbėti apie finansus, skatinti finansinio raštingumo idėją ir siekti, kad jauni žmonės mokėtų tvarkyti savo pinigus ir išmintingai su jais elgtųsi, gebėtų priimti finansinius sprendimus atsižvelgdami į aplinką ir visuomenę.

Kaip dalyvauti?

  • Organizuokite įvairias veiklas ir renginius, susijusias su finansais, taupymu, sukčiavimo prevencija.
  • Veiklų ir renginių metu nusifotografuokite ar nusifilmuokite ir dalinkitės nuotraukomis socialinių tinklų asmeninėse ar mokyklos, įstaigos, institucijos ar asmeninėse paskyrose.
  • Socialinių tinklų įrašuose pažymėkite Lietuvos banko paskyrą @Lietuvosbankas, naudokite saitažodžius #PinigųSavaitė, #LietuvosBankas, #GMW2024

Jei norite organizuoti Pasaulinės pinigų savaitės veiklas ir turite klausimų – rašykite el. paštu tl.bl@crf

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-03-07