Lietuvos bankas
Vasario 07

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas šiandien Frankfurte susitinka su Vokietijos centrinio banko (vok. Deutsche Bundesbank) prezidentu Jensu Weidmannu, kuriam pristatys šalies pasirengimą įsivesti eurą ir pateiks naujausią informaciją apie Lietuvos ekonomiką...

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas penktadienį Frankfurte susitinka su Vokietijos Bundesbanko (vok. Deutsche Bundesbank) – šalies centrinio banko – pirmininku Jensu Weidmannu, kuriam pristatys šalies pasirengimą įsivesti eurą ir pateiks naujausią informaciją apie Lietuvos ekonomiką.

„Šį pusmetį euro zonos šalys išsakys savo nuomonę, ar Lietuva yra pasirengusi eurui. Todėl, siekiant objektyvaus įvertinimo, labai svarbu sprendimą dėl euro zonos plėtros priimsiančių šalių ir centrinių bankų vadovams bei piliečiams iš pirmų lūpų pateikti išsamią naujausią informaciją apie Lietuvos ūkio padėtį ir perspektyvas“, – sako V. Vasiliauskas.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas šį pusmetį numato nemažai susitikimų ir su kitų euro zonos šalių centrinių bankų vadovais bei ekonomistais, kuriems pristatys Lietuvos ekonomikos raidą ir aptars euro įvedimo Lietuvoje perspektyvas.

Praėjusį mėnesį V. Vasiliauskas jau susitiko su Prancūzijos centrinio banko valdytoju Christianu Noyeriu ir Austrijos centrinio banko vadovu Ewaldu Nowotnu.

Birželio mėnesį Europos Centrinis Bankas ir Europos Komisija pateiks vertinimą, ar Lietuva atitinka narystės euro zonoje kriterijus. Galutinis sprendimas dėl euro įvedimo Lietuvoje nuo 2015 m., tikėtina, bus priimtas šių metų viduryje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2014-02-07