Lietuvos bankas
Gegužės 31

Gegužės 31 d. prasidės 2023 metų Lietuvos konsultacijos pagal Tarptautinio valiutos fondo (TVF) steigimo sutarties IV straipsnį. Borchos Grasijos (Borja Gracia) vadovaujama TVF misija Lietuvoje dirbs iki birželio 12 d.

Konsultacijų metu numatyti TVF ekspertų susitikimai su Lietuvos banko vadovais. TVF misijos nariai taip pat susitiks su Finansų ministerijos ir kitų valstybės institucijų bei privačiojo sektoriaus atstovais. TVF ekspertai susipažins su bendra Lietuvos makroekonomine padėtimi, darbo rinkos tendencijomis. Susitikimuose su institucijų atstovais taip pat bus diskutuojama dėl pagrindinių fiskalinės politikos, struktūrinių reformų darbotvarkės, finansų sektoriaus reguliavimo klausimų.

Dėmesys bus skiriamas infliacijos raidai, Lietuvos ūkio produktyvumui ir eksportuojančio sektoriaus konkurencingumui, šias temas TVF misijos atstovai nagrinės ir bendrame TVF ir Lietuvos banko tyrėjų renginyje, kuris vyks birželio 7 d. Vilniaus universitete (Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete). Renginio pradžioje numatoma diskusija, kurioje kartu su TVF misijos vadovu dalyvaus finansų ministrė Gintarė Skaistė ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.

TVF narė Lietuva yra nuo 1992 m. Šiuo metu TVF priklauso 190 šalių.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-31