Lietuvos bankas
Rugsėjo 14 09:00 - 11:00

Lietuvos banko Bankų ir draudimo priežiūros ir Teisės ir licencijavimo departamentai 2023 m. rugsėjo 14 d. 9 val. organizuoja konsultacinį renginį tema „Sukčiavimų prevencija finansų įstaigose". Renginio metu pristatysime kelias tarpusavyje susijusias temas, t. y. Reglamento 2018/389 reikalavimų dėl operacijų stebėjimo mechanizmų taikymo aspektus ir aptarsime sukčiavimo tendencijas Europos Sąjungoje bei ginčų, kylančių dėl sukčiavimo teikiant finansines paslaugas, nagrinėjimo Lietuvos banke praktiką ir rekomendacijas.

Maloniai kviečiame dalyvauti bankų, centrinių kredito unijų ir kitų mokėjimo paslaugų atstovus.

Renginys vyks nuotoliniu būdu, lietuvių kalba. Renginio trukmė – iki 2 val.

Registracija į renginį vyksta iki 2023 m. rugsėjo 8 d.

RENGINIO PROGRAMA

 9:00–9:45                                    

REGLAMENTO 2018/389 REIKALAVIMŲ DĖL OPERACIJŲ STEBĖJIMO MECHANIZMŲ TAIKYMAS 

Aptarsime Lietuvos banko teiktas rekomendacijas finansų rinkos dalyviams siekiant pagerinti sukčiavimo prevenciją, taip pat pristatysime sukčiavimo tendencijas Europos Sąjungoje, siūlomas prevencines priemones siekiant apsaugoti vartotojus nuo galimų sukčiavimo atakų, patiriamos žalos ir kt.

9:45–10:30

GINČŲ, KYLANČIŲ DĖL SUKČIAVIMO TEIKIANT FINANSINES PASLAUGAS, NAGRINĖJIMO LIETUVOS BANKE PRAKTIKA. ĮŽVALGOS IR GEROSIOS PRAKTIKOS REKOMENDACIJOS 

Apžvelgsime Lietuvos banko ne teismo tvarka išnagrinėtų vartojimo ginčų, kilusių dėl sukčiavimo el. erdvėje, praktiką – aktualius aspektus, susijusius su mokėjimo operacijų autorizavimo klausimais, vartotojo teise į ginčijamų sumų grąžinimą, pripažinus mokėjimo operaciją neautorizuota, taip pat mokėjimo paslaugų saugumo vertinimą, sprendžiant dėl mokėjimo paslaugų teikėjo atsakomybės, susijusios su vartotojo nuostolių kompensavimu.

10:30–10:45 KLAUSIMŲ IR ATSAKYMŲ SESIJA
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-09-11