Lietuvos bankas
Birželio 04

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus skaitys pranešimą Moldovos nacionalinio banko organizuojamoje aukšto lygio konferencijoje „Popandeminis ekonomikos atsigavimas: realybė ir perspektyvos“.

Lietuvos banko vadovas kalbės diskusijoje „Centrinių bankų vaidmuo popandeminiame atsigavime“.

Konferencijoje taip pat dalyvauja Belgijos, Rumunijos, Gruzijos centrinių bankų vadovai, Europos Centrinio Banko, Tarptautinio valiutos fondo, Pasaulio banko, Europos Sąjungos atstovybės Moldovoje, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko atstovai.

Lietuvos bankas nuosekliai prisideda prie Moldovos nacionalinio banko kompetencijų ir institucinės brandos stiprinimo, teikdamas techninę pagalbą, dalydamasis gerąja patirtimi ir praktika, dalyvaudamas renginiuose. Taip pat vyksta reguliarūs vadovų susitikimai, aptariami bendradarbiavimo prioritetai ir sritys, tarp jų – bankų sektoriaus stiprinimas, finansų sektoriaus priežiūra, mokėjimo sistemų ir fintech sektoriaus plėtojimas, ekonominiai tyrimai ir kitos iniciatyvos. 2017 m. Lietuvos bankas ir Moldovos nacionalinis bankas pasirašė susitarimą, kuriuo sutarta bendradarbiauti ir keistis informacija abiem centriniams bankams aktualiose srityse.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-06-03